Дубровицька міська рада
Рівненська область, Сарненський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Податкова

Про розгляд звернень громадян у Головному управлінні ДПС
у Рівненській області
 
У січні-квітні 2023 року до Головного управління ДПС у Рівненській області надійшло 90 письмових звернень від громадян, з яких усі – заяви.
Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (78 звернень), надсилають звернення засобами електронного зв’язку, через мережу Інтернет (5 звернень) та від інших установ (7 звернень). Усі звернення виконано у законодавчо встановлений термін.
Всього з початку року звернувся 91 громадянин, із врахуванням 1 колективного та 3 анонімних звернень.
Основні питання, що порушували громадяни у зверненнях, стосуються переважно податкової політики (74,4%), у т.ч. контрольно-перевірочної роботи (24,5%), реєстрації та обліку (7,8%), єдиного соціального внеску (3,3%), реєстраційного номеру облікової картки платника податків (22,2%) та ін.
Нагадаємо, що звернення громадян розглядаються відповідно до  норм Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 №393/96-ВР. Ознайомитись з інформацією щодо розгляду звернень можна на субсайті ДПС у Рівненській області: Головна/Для громадськості/ Звернення громадян/ Нормативно - правова база, або за посиланням https://tax.gov.ua/dlya-gromadskosti/zvernennya-gromadyan/normativno-pravova-baza/.
Звертаємо увагу,  що у Головному управлінні ДПС у Рівненській області працює комунікаційна податкова платформа: надіславши звернення на електронну скриньку  [email protected] представники інститутів громадянського суспільства та бізнес-асоціацій Рівненської області можуть більш оперативно та якісно комунікувати з податківцями. Для пришвидшення розгляду питань, які направляються на платформу,  рекомендуємо вказувати: назву суб’єкта господарювання  (код ЄДРПОУ), адресу, контактний номер телефону, питання по суті. 
Ознайомитись з контактною інформацією ГУ ДПС у Рівненській області можна за посиланням  https://rv.tax.gov.ua/kontakti/ . Зокрема, електронна пошта ГУ ДПС  в області для листування: [email protected]gov.ua, електронна пошта для звернень громадян:
 
Електронний кабінет – зручний сервіс для подання звітності
 
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу, що для формування та надсилання документів звітності в електронній формі платник може скористатися Електронним кабінетом (cabinet.tax.gov.ua).
Меню «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету надає можливість платникам податків створити електронні документи звітності, перевірити, підписати та надіслати в електронному вигляді до контролюючих органів. 
Вкладка «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» надає доступ до квитанцій щодо приймання та обробки надісланого електронного документа контролюючим органом.
Переглянути подану звітність, незалежно від способу її подання, включаючи звіти, подані на паперових носіях, можна скориставшись меню «Перегляд звітності» приватної частини Електронного кабінету. 
Презентаційні матеріали щодо подання звітності платником податків в Електронному кабінеті можна переглянути тут.
Також звертаємо увагу платників податків – фізичних осіб, що в особистому кабінеті можна сплатити податок, скориставшись однією  із запропонованих платіжних систем.
Для сплати через Електронний кабінет:
у меню «Стан розрахунків з бюджетом»:
- обрати податок (платіж), 
- сканувати QR-код,
- підтвердити операцію
або
- обрати одну із платіжних систем,
- вказати реквізити платіжної карти,
- підтвердити операцію.
Платіжне доручення автоматично заповнюється на підставі облікових даних платника та відомостей щодо рахунків для зарахування платежів до бюджету. 
Презентаційні матеріали щодо сплати податків платником податків (фізичною особою) в Електронному кабінеті можна переглянути тут.
 
Місцеві бюджети Рівненщини отримали майже 60 мільйонів гривень податку на нерухомість
 
За чотири місяці 2023 року на Рівненщині власники нерухомості спрямували до місцевих бюджетів області 59,6 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 56,8 відсотка, або на 21,6 млн грн більше проти аналогічного періоду минулого року. 
Із загальної суми юридичні особи перерахували до місцевих бюджетів 45,8 мільйонів гривень, а фізичні особи – 13,8 мільйона гривень податку на нерухомість. 
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області зазначають, що майнові податки становлять значну частку доходів місцевих бюджетів, тому сплата власниками нерухомості передбачених платежів до бюджету створює належні умови для бюджетної стабільності громад та виконання соціально-економічних програм. 
Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків із бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків з персонального комп’ютера чи гаджета. 
Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області. 
 
 
Скористатися правом на нарахування податкової знижки можна лише за наслідками звітного податкового року
 
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ),  відповідно до  п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.
Підпунктом «в» п. 176.1 ст. 176 ПКУ встановлено, що платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою.
На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники ПДФО зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою ПДФО, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.
Враховуючи вищевикладене, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою, зобов’язана на вимогу контролюючого органу надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи.
При цьому, п.п. «в» п. 176.2 ст. 176 ПКУ передбачено, що особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника ПДФО відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого ПДФО.
Використати право на нарахування податкової знижки можна лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжується та не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк.
Реалізувати своє право на податкову знижку громадяни можуть подавши до податкової інспекції за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Граничний строк подання податкової декларації – до 31 грудня 2023 року.
Ліцензування продажу підакцизних товарів додало бюджетам територіальних громад Рівненщини понад 7,4 мільйона гривень
 
За чотири місяці 2023 року до місцевих бюджетів Рівненської області надійшло 7 млн 456 тис гривень плати за ліцензії на продаж підакцизної продукції.
Порівняно з січнем-квітнем минулого року надходження від плати за ліцензії зросли на 21 відсоток, або на 1,3 млн гривень.
Зокрема, платники сплатили:
  • за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами – 6,3 млн грн;
  • за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами 0,613 млн грн;
  • за ліцензіїї на право зберігання пального 0,404 млн грн;
  • за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним – 0,115 млн гривень.
Нагадаємо, ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видаються територіальними органами ДПС. Для отримання ліцензії суб'єкт господарювання подає до органу ліцензування за місцем провадження діяльності заяву у довільній формі. Якщо платник під час продажу підакцизних товарів використовує програмні РРО у місці торгівлі, то у заяві він зазначає їх перелік, фіскальні номери, дату реєстрації в контролюючому органі та назву моделі ПРРО.
 
 
Оподаткування  ПДФО доходу у вигляді подарунку
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення  відповідно до п.п174.2.1.«а» п.174.2 ст.174 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
Відповідно до пункту 174.6 статті 174 ПКУ об’єкти дарування, зазначені в пункті 174.1 статті 174 ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом ІV ПКУ для оподаткування спадщини.
Згідно з підпунктом 174.2.2 пункту 174.2 статті 174 ПКУ вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не зазначені у підпункті 174.2.1 пункту 174.2 статті 174 ПКУ, зокрема членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується  за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 ПКУ (5 відсотків).
Відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV ПКУ вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
 
З початку року суб’єкти господарювання Рівненщини сплатили понад 63 мільйона гривень акцизного податку
 
За 4 місяців поточного року суб’єкти господарювання Рівненщини  сплатили до державного бюджету 63,3 млн грн акцизного податку, що на 58,9 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року.
Із сплаченої суми  58,9 млн грн   акцизного податку сплатили виробники тютюнових виробів, а 4,4 млн грн - пивовари області.
Щоб убезпечити себе від споживання неякісного алкоголю, податківці рекомендують споживачам купувати лише легальну підакцизну продукцію.
Серед умов, які вказують на те, що алкоголь відповідає стандартам якості та перебуває у легальному обігу, - марка акцизного податку встановленого зразка на кожній одиниці продукції та ліцензія у продавця такого товару.
Нагадаємо, що в умовах воєнного стану Державна податкова служба забезпечує контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та послуг шляхом проведення фактичних перевірок.
 
 
 
 
 
 
Терміни сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
 
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п.п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується: 
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; 
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Нагадуємо, що наказом Міністерства фінансів України від 10.11.2022 № 371 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2022 року за № 1484/38820, зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 05.12.2022 № 412 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 10 листопада 2022 року № 371», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 грудня 2022 року за № 1537/38873, затверджено нову редакцію податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 
Основні зміни, що містяться у новій формі декларації:
  • передбачена можливість зазначити код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) замість коду за КОАТУУ (у додатках 1 та 2);
  • декларацію доповнено інформацією щодо: адреси місць розташування об’єктів оподаткування (колонка 4 розділу І у додатках 1 та 2); строку користування податковою пільгою у звітному періоді (колонки 20 –21 розділу І додатка 1, колонки 19 – 20 розділу І додатка 2); деталізації нарахованих до збільшення сум податкового зобов’язання згідно з п. 50.4 ст. 50 Податкового кодексу України (рядки 5.1, 5.2 розділу ІІ у додатках 1 та 2).
На розвиток територіальних громад землевласники Рівненщини спрямували понад 195 млн грн земельної плати
 
Упродовж січня - квітня цього року платники податків Рівненської області сплатили до місцевих бюджетів 195,7 млн грн плати за землю. Це перевищило  надходження відповідного періоду минулого року на 52,7 млн гривень, або на 36,4 відсотка. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко
Більша частина цього платежу – внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували з початку року 174,5 млн грн плати за землю, що на 37,6 млн грн більше, ніж за чотири місяці минулого року.
Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 24,2 млн грн плати за землю. Це на 14,6 млн грн більше, ніж у січні-квітні 2022 року.
Звертаємо увагу, що ДПС України розроблено новий сервіс – «Калькулятор податку на майно». Він надає можливість громадянам самостійно здійснювати на вебпорталі ДПС розрахунок, зокрема, сум плати за землю з фізичних осіб. «Калькулятор податку на майно» розміщено на вебпорталі Державної податкової служби України (https://tax.gov.ua) у блоці «Е-СЕРВІСИ».
 
 
Відповідальність  суб’єктів господарювання за продаж  товарів (надання послуг) без застосування РРО/ПРРО
 
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу, що відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи; невидачи (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання РК на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання, в таких розмірах:
100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.
Поряд з цим, Законом України від 03 березня 2022 року № 2118-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» Розділ II «Прикінцеві положення» Закону № 265 доповнено пунктом 12, який з врахуванням змін визначає, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону № 265 не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів. У разі встановлення порушень Закону № 265 допущених в цей же період, штрафні (фінансові) санкції до платників податків, будуть застосовуватись після припинення або скасування воєнного стану на території України із врахуванням вимог п. 52-1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Крім того, відповідно до ст. 26 Закону № 265, посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, а також посадові особи уповноважених банків, небанківських фінансових установ та суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на підставі агентських угод з уповноваженими банками з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або отримали відповідні ліцензії Національного банку, за порушення вимог цього Закону притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності згідно із законом.
 
Обов’язкові реквізити договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування
 
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян, які планують  заключити договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, що відповідно до частини 4 ст. 10 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування зазначаються:
         назва документа;
        відомості про особу, які вносяться до системи персоніфікованого обліку (частина третя ст. 20 Закону № 2464);
        строк дії договору;
        порядок сплати єдиного внеску та рахунки, на які він має сплачуватися;
        умови набуття застрахованою особою права на виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням відповідно до закону;
        умови розірвання договору;
        права та обов’язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору;
        інші умови за згодою сторін або передбачені типовим договором про добровільну участь, що не суперечать законодавству про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Понад  152 млн грн єдиного внеску заборгували до соціальних фондів платники Рівненщини
 
За інформацією Головного управління ДПС у Рівненській області, станом на 01.05.2023 сума заборгованості платників Рівненщини зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування cкладає 152,8 млн грн, у т. ч. 65,5  млн грн - по юридичних особах та 87,3 млн грн  - по фізичних особах.
З метою зменшення заборгованості по єдиному внеску та недопущення її зростання в подальшому у поточному році скеровано до органів державної виконавчої служби 809 вимог про сплату недоїмки з єдиного внеску на загальну суму 7,3 млн гривень.
Завдяки вжитим заходам  протягом  січня-квітня 2023 року боржники вже погасили борг з єдиного внеску на загальну суму 12,5  млн гривень.
Звертаємо увагу роботодавців, що вчасне здійснення державою зобов’язань перед громадянами, зокрема, виплата пенсій і надання соціальних допомог, напряму залежить від наповнюваності державних цільових фондів за рахунок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Тож, вкотре нагадуємо суб’єктам господарювання, якщо єдиний внесок не буде сплачено, то бракуватиме коштів для належних виплат і  громадяни будуть  позбавлені соціального захисту. Пам’ятайте, що єдиний внесок підлягає обов’язковій сплаті, незалежно від фінансового стану платника, а зобов’язання із сплати  внеску виконуються
в першу чергу і мають пріоритет перед усіма  іншими зобов’язаннями, крім
зобов’язань з виплати  заробітної плати.
 
Зміни до Податкового кодексу в частині справляння земельного податку
 
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що 06 травня 2023 року набрав чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно», яким внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема до розділу ХІІ додано ст.283¹ та внесено зміни до ст.283, в частині  справляння  земельного податку, а саме:
  • не сплачується земельний податок за земельні ділянки:
  • забруднені вибухонебезпечними предметами;
  • непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами, у випадку прийняття сільськими, селищними, міськими радами, військовими адміністраціями та військово-цивільними адміністраціями рішень про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів у порядку, визначеному Кодексом;
  • доповнено статтею 2831 Кодексу щодо особливостей визначення земельного податку за земельні ділянки, що перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами, або непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.
З текстом Закону №3050 можна ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3050-20#Text
Понад 3,1 млн грн податкової знижки вже отримали жителі Рівненщини
 
За чотири місяці  деклараційної кампанії 2023 року правом на податкову знижку вже скористалися 825 жителів Рівненської області.  За цей час вони задекларували 17,3 млн грн витрат.
За наслідками перерахунків нашим краянам вже повернули більше 3,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб.
Більшість із громадян, а це  80% декларантів, подали декларації на отримання податкової знижки у зв’язку з понесеними витратами на навчання.
Нагадуємо, що громадяни, які мають право на податкову знижку за наслідками 2022 року, можуть скористатися таким правом до 31.12.2023 включно. 
Рекомендуємо для подання декларації скористатись Електронним кабінетом (https://cabinet.tax.gov.ua/) на вебпорталі ДПС України.
Нагадаємо, що для спрощення процедури декларування доходів для громадян Державною податковою службою України запроваджено новий сервіс – предзаповнення декларації про майновий стан і доходи, який доступний в Електронному кабінеті.
 
Не отримали повідомлення-рішення про сплату податку на майно? - Зверніться до податкової служби для проведення звірки
 
В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу громадян, що відповідно до вимог Податкового кодексу України, податкової службою області забезпечується надсилання громадянам податкових повідомлень-рішень про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю, транспортного податку  та відповідні платіжні реквізити.
При  цьому податкові повідомлення-рішення  надсилаються платникам за адресами згідно з відомостями з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.
Якщо у вас відбулись зміни адресних даних, то вам необхідно повідомити контролюючому органу відомості про такі зміни протягом місяця з дня їх виникнення шляхом подання відповідної заяви за формою №5ДР або заяви за формою №5ДРП.  Це передбачено нормами Податкового кодексу України (пункт 70.7 статті 70 Кодексу).
Зверніть увагу, що контролюючий орган має право визначити суми податку на майно за три звітні податкові роки. Тож принцип «незнання законів» не звільняє від сплати податків та діє при визначенні податкових зобов’язань для кожного платника податків в Україні.
Тому, у разі якщо ви, як жителі громади, ідентифікуєте себе як платників податку на нерухоме майно чи земельного податку, але не отримували раніше повідомлень про сплату, вам необхідно  звернутись до податкової служби (Центру обслуговування платників) для проведення звірки та/або отримання консультації.
Також звертаємо увагу, що переглянути інформацію щодо нарахованих до сплати податків на майно можна у Електронному кабінеті платника.
 
Рівненщина: податковими органами області забезпечено погашення понад 41 млн грн податкового боргу
 
За інформацією Головного управління ДПС у Рівненській області, станом на 01.05.2023 сума податкового боргу платників Рівненщини до Зведеного бюджету склала 819,5 млн гривень.
З метою забезпечення скорочення податкового боргу податківцями  області у січні-квітні поточного року вжито ряд заходів, в тому числі:
- по 1021 платнику податків складено акти опису майна та зареєстровано податкову заставу в державних реєстрах рухомого та нерухомого майна;
- направлено 67 позовів до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок готівкових (безготівкових коштів) юридичних осіб на суму 26,3 млн грн, по 58 платниках податків - юридичних особах прийнято рішення керівника контролюючого органу без звернення до суду про стягнення коштів з рахунків такого платника у банках та стягнення коштів за рахунок готівки, стягнуто коштів в погашення податкового боргу з банківських рахунків 1,8 млн гривень, стягнуто коштів за рахунок готівки 113,9 тис грн;
- направлено 7 позовів до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок заставленого майна боржника на суму 3,1  млн грн, передано на біржу для реалізації заставленого майна на суму 518,8 тис гривень;
- направлено 279 позовів до суду щодо звернення стягнення податкового боргу з фізичних осіб на суму 9,7 млн грн, забезпечено надходження в рахунок погашення податкового боргу 4,6 млн грн, в т.ч. стягнуто за виконавчими документами  органами ДВС – 1,4 млн гривень.
В результаті цих та інших заходів з початку року погашення податкового боргу живими коштами склало 41,1 млн грн (стягнення грошових коштів інкасовими дорученнями, сплата розстрочених податків та самостійне погашення боргу, інше).
Звертаємо увагу платників, що в умовах воєнного стану надзвичайно важливо забезпечити оперативне, належне та безперервне виконання бюджетів усіх рівнів. Адже посилення економічної стійкості держави напряму впливає на її здатність ефективно протистояти агресору. Тому, звертаємось до платників податків: контролюйте стан своїх розрахунків з бюджетом, вчасно сплачуйте передбачені законодавством  податки і збори, а у випадку виникнення податкового боргу, здійсніть заходи щодо його погашення.
 
Терміни сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
 
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п.п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується: 
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; 
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Нагадуємо, що наказом Міністерства фінансів України від 10.11.2022 № 371 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2022 року за № 1484/38820, зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 05.12.2022 № 412 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 10 листопада 2022 року № 371», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 грудня 2022 року за № 1537/38873, затверджено нову редакцію податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 
Основні зміни, що містяться у новій формі декларації:
Доступ до публічної інформації
 
Упродовж січня – квітня 2023 року до Головного управління ДПС у Рівненській області надійшло 82 запити на отримання публічної інформації.
За категоріями запитувачів (відповідно до Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VI  «Про доступ до публічної інформації» (із змінами)) надійшло запитів:
- від фізичних осіб – 61 (або 74,4 %);
- від юридичних осіб – 19 (або 23,2 %);
- від об’єднань громадян – 2 (2,4 %).
Запитувачі, зокрема, зверталися з проханням надати інформацію щодо: надання копій документів; невідповідності в таблиці даних платника податку на додану вартість; критеріїв ризиковості платника податків; податкового боргу; сплати податків; сплати єдиного соціального внеску; щодо обліку та реєстрації платників податків.
За результатами розгляду задоволено 54 запити (66% від загальної кількості розглянутих запитів), відмовлено в задоволенні відповідно до статті 22 Закону №2939 - 28 запитів (34% від загальної кількості розглянутих документів).
Звертаємо увагу, що запит на отримання публічної інформації, відповідно до Закону № 2939, може бути поданий:
- на поштову адресу: 33023, м. Рівне, Відінська, 12;
- по факсу: (0362) 692-550;
- по телефону: (0362) 692-617;
- на електронну адресу: [email protected]ua.
Більше інформації про доступ до публічної інформації – за посиланням: http://rv.tax.gov.ua/dlya-gromadskosti/dostup-do-publichnoi-info/.
 
З інформацією щодо рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та зборів на відповідній території можна ознайомитись на вебпорталі ДПС України
 
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 12.4 ст. 12 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до повноважень сільських, селищних, міських рад щодо податків та зборів, зокрема, належать:
встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених ПКУ;
прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об’єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг, яке тягне за собою зміну податкових зобов’язань платників податків та яке набирає чинності з початку бюджетного періоду.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 25 вересня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення на відповідних територіях ставок місцевих податків та/або зборів, а також про встановлені на відповідних територіях податкові пільги (абзац дев’ятий п.п. 12.3.3 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).
Зазначена інформація (у розрізі областей) розміщена на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Законодавство/Податки, збори, платежі/Ставки місцевих податків та зборів.
Поряд з цим, платники податків для уточнення інформації щодо прийнятих відповідним органами місцевого самоврядування рішень можуть звертатися до місцевої ради, на території якої знаходяться об’єкти оподаткування.
 
Понад 404 млн гривень податку на прибуток сплатили підприємства Рівненщини
 
Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області  Зоя Хоній, протягом січня – квітня  2023 року юридичні особи краю перерахували до Зведеного бюджету України 404,7 млн грн податку на прибуток. Це на 222 млн грн, або на 122%  більше, ніж за аналогічний період минулого року.
При цьому із загальної суми надходжень податку на прибуток 363,7  млн грн перераховано до державного бюджету, відповідно 41 млн грн – надійшло до бюджетів територіальних громад.
«Збільшення надходження податку на прибуток свідчить про активізацію економічних процесів та розвиток  бізнесу на Рівненщині. Завдяки платникам податків держава стабільно отримує кошти для забезпечення Збройних Сил України та соціальних виплат», – зазначає Зоя Хоній.
 
Щоб скористатись можливістю докупити стаж, жителі  Рівненщини уклали 649 договорів
 
В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу жителів Рівненщини, що з метою збільшення страхового стажу для громадян передбачена можливість:
- одноразової сплати єдиного соціального внеску за укладеним договором у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за попередні періоди, в яких такий громадянин не підлягав загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі, за період з 1 січня 2004 року до 31 грудня 2010 року). При цьому, сума єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2. У 2023 році така сума становить 2948 гривень за місяць. Одноразова сплата єдиного внеску здійснюється однією сумою за весь період, за який необхідно «докупити» стаж, протягом 10 календарних днів з моменту підписання.
- сплати єдиного внеску, на період не менше одного року, за укладеним договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. При цьому щомісячна сума єдиного внеску, яку необхідно сплачувати, не може бути меншою від мінімального розміру ЄСВ – у 2023 році це 1474 гривні.
Перелік документів, необхідних для укладення даних договорів, зазначено в Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449.
Тож громадяни, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії, можуть його докупити. Для цього їм необхідно звернутись із заявою до податкової служби та укласти договір добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.
Рівненщина: місцеві бюджети отримали понад 35 млн гривень податку на нерухомість  
 
   Протягом першого кварталу 2023 року до бюджетів  територіальних громад області надійшло 35,2 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 59,3%, або 13,1 млн грн перевищує надходження відповідного періоду 2022 року. Із цієї суми юридичними особами сплачено  25 млн грн,  фізичними особами – 10,2 млн гривень.
Нагадуємо, що за об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир –  60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.
Звертаємо увагу, що за наявності у власності платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п. п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України, збільшується на 25 000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
 
Отримали протягом звітного року дохід від продажу двох та більше об’єктів рухомого майна? - Подайте декларацію
 
   Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що доходи, отримані фізичною особою протягом звітного року від продажу іншій фізичній особі двох та більше об’єктів рухомого майна, підлягає оподаткуванню та декларуванню. Такий обов’язок виникає, якщо при нотаріальному посвідченні договору продажу об’єктів рухомого майна не сплачено до бюджету податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. При цьому, відповідальною за нарахування та утримання ПДФО та військового збору є фізична особа – продавець.
Нагадаємо, порядок оподаткування операцій з продажу або обміну рухомого майна визначено статтею 173 Податкового кодексу України.
Зокрема, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 5 відсотків, а третього та наступних об’єктів рухомого майна – 18 відсотків. Також, такий дохід, підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
Якщо продаж об'єктів рухомого майна здійснює фізична особа-нерезидент, такий дохід оподатковується ПДФО за ставкою 18% та військовим збором – 1,5 %.
Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді через Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua) у розділі «ЕК для громадян». 
Нагадаємо, що Деклараційна кампанія – 2023 триває до 1 травня 2023 року включно. До цього часу декларанти мають подати декларації про доходи, отримані у 2022 році. 
 
Комунікаційна платформа – оперативна співпраця з платниками податків
 
   В Головному управлінні ДПС у Рівненській області функціонує комунікаційна податкова платформа. Саме такий формат співпраці допомагає активізувати комунікацію між податковою службою та представниками інститутів громадського суспільства і бізнес-асоціацій.
Тож, якщо у вас є питання, які потребують оперативного вирішення, надішліть звернення на нашу електронну скриньку:  [email protected]. Провідні фахівці Головного управління ДПС розглянуть ваш запит та нададуть зворотню реакцію.
За вашим бажанням подальша комунікація відбуватиметься в режимі онлайн чи офлайн.
 
Здійснення контролю у сфері ціноутворення шляхом проведення фактичних перевірок
 
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що на сьогодні одним із пріоритетних напрямків роботи органів ДПС є контроль за цінами, адже вартість деяких товарів, зокрема, продовольчих, що мають істотну соціальну значущість, та лікарських засобів і пального суттєво впливає на добробут населення, особливо в умовах воєнного стану.
Нагадаємо, що відповідно до п. 69.27 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, податкові органи здійснюють державний контроль (нагляд) та спостереження у сфері ціноутворення відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» з урахуванням особливостей, встановлених цим пунктом.
Податкові органи здійснюють контроль у сфері ціноутворення шляхом проведення фактичних перевірок, крім контролю цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг. Так, управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Рівненській області проведено 11 фактичних перевірок. За результатами проведених контрольно-перевірочних заходів і встановлених порушень до платників податків застосовано штрафних санкцій, що підлягають сплаті до бюджету, в сумі 1,3 млн гривень.
Тож наголошуємо на неприпустимості необґрунтованого підвищення цін на товари, що мають істотну соціальну значущість для населення, та попереджаємо про встановлену законодавством відповідальність
Малий бізнес: підприємці Рівненщини сплатили до місцевих бюджетів понад 240 мільйонів гривень єдиного податку 
 
Підприємці Рівненської області, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили протягом першого кварталу 2023 року до місцевих бюджетів 244,3 млн гривень єдиного податку.
Як зазначають у податковій службі Рівненщини, найбільша частка надходжень належить фізичним особам – підприємцям, які відрахували до місцевих скарбниць 192,2 мільйона гривень єдиного податку. Юридичні особи, у свою чергу, спрямували у розпорядження територіальних громад краю понад 33,1 мільйона гривень цього платежу. Водночас від сільськогосподарських товаровиробників до місцевих бюджетів надійшло 19 мільйонів гривень. 
Вчасна сплата податків – результат комплексу заходів, що втілюються представниками усіх гілок влади та контролюючими органами у напрямку легалізації праці. А це, у першу, чергу – стабільні надходження до місцевих бюджетів та гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення жителів територіальних громад. Тримаємо економічний фронт – сумлінно сплачуємо податки! - наголошують у Головному управлінні ДПС у Рівненській області. 
 
 
Доходи від надання в оренду земельного паю громадянам необхідно задекларувати до 01 травня
 
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).  
Підпунктом 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ передбачено, що податковим агентом платника ПДФО – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.  
При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.  
Отже, доходи фізичної особи від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю оподатковуються ПДФО за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.  
Якщо ж громадяни отримали доходи від надання в оренду земельного паю орендарю – фізичній особі, то такі громадяни повинні самостійно прозвітувати про отримані доходи шляхом подання податкової декларації про майновий стан і доходи. Така декларація подається до 01 травня року, наступного за роком отримання доходу, і власник земельного паю – орендодавець зобов’язаний самостійно нараховувати та сплатити ПДФО та військовий збір.  
Більше про декларування доходів громадян – за посиланням: 
Платники податків Рівненщини сплатили до бюджетів майже 3,3 мільярда гривень ПДФО
 
    За чотири місяці поточного року з легальних доходів  платників податків області  бюджети усіх рівнів отримали 3 мільярди 298 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 1 мільярд, або на 47 відсотків перевищує надходження відповідного періоду 2022 року.
Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній, до місцевих скарбниць громад Рівненщини надійшло 2 мільярда 596 млн грн ( +823 млн грн. до 2022 року), до державного бюджету - 703 мільйона  гривень (+228 млн грн до 2022 року).
Така позитивна динаміка надходжень ПДФО є результатом відповідальності платників податків області, які легально та прозоро працевлаштовують громадян, а також нарощують розміри зарплат найманих працівників, з яких утримують та перераховують до бюджету податки. В умовах повномасштабної війни, коли всі сили і кошти держави спрямовані на наближення перемоги, незадекларована праця і тіньова економіка завдають невиправної шкоди обороноздатності країни.
 
До відома громадян - власників земельних ділянок та нерухомого майна 
 
     Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України фізичні особи, які мають у власності квартири, будинки, об’єкти нежитлової нерухомості, земельні ділянки є платниками податку за таке майно. 
Нарахування відповідних податків здійснюють органи податкової служби та надсилають громадянам податкові повідомлення-рішення із зазначеною сумою податку та реквізитами для сплати. Нараховану суму податку необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення. 
У разі якщо власник майна не отримав, або  виявив розбіжності між даними, зазначеними в повідомленні – рішенні та даними, зазначеними в документах на право власності на об’єкт, що підлягає оподаткуванню, він може звернутися до державної податкової інспекції за місцем реєстрації для проведення звірки. 
Крім того, звертаємо увагу громадян, в яких відбулись зміни в реєстраційних даних, зокрема місця проживання, такі громадяни зобов’язані протягом місяця проінформувати про це орган податкової служби. Для цього необхідно подати до державної податкової інспекції за місцем реєстрації заяву за формою № 5ДР. 
Завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб, громадяни у визначений законодавством термін отримають податкові повідомлення – рішення про нараховані суми податків, а саме, земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Відповідно, вони зможуть своєчасно виконати свій обов’язок зі сплати податків, не порушуючи граничні терміни сплати,  та уникнути фінансових санкцій. 
Державною податковою службою України розроблено новий сервіс – «Калькулятор податку на майно», який надає можливість громадянам самостійно здійснювати на вебпорталі ДПС розрахунок сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плати за землю з фізичних осіб.
Крім того, новий сервіс сприятиме підвищенню обізнаності громадян та якості сплати податку на нерухоме майно. 
Також нагадуємо, що консультації з питань нарахування та сплати майнових податків можна отримати у Центрах обслуговування платників ГУ ДПС у Рівненській області.
 
 
Про наявність чи відсутність податкового боргу можна дізнатися через Електронний кабінет
Головне управління ДПС уРівненській області нагадує, що платник податків може отримати інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС: https://tax.gov.ua .
Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua або за допомогою мобільного застосунку «ДІЯ».
У приватній частині Електронного кабінету режим «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника).
Звертаємо увагу, у разі виникнення у платника податків податкового боргу, сума якого перевищує 3060 гривень, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу. 
Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків. 
Нагадаємо, що фізичні особи – громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу: 
за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; 
за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо нарахованої суми транспортного податку. 
Для проведення звірки щодо плати за землю фізичні особи мають право письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю). 
Суб’єкт господарювання змінив місце торгівельної діяльності: як перереєструвати ПРРО
 
Відповідно до п. 3 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» для реєстрації ПРРО необхідно до податкової служби подати заяву за формою № 1-ПРРО, яка наведена у додатку 1 до Порядку № 317, за ідентифікатором форми J/F 1316604. 
Така заява подається в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів засобами Електронного кабінету (портального рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (API)) чи засобами телекомунікацій. 
У заяві необхідно зазначити локальний номер ПРРО, який присвоюється такому ПРРО суб’єктом господарювання. 
Локальний номер ПРРО – це числовий номер, який є унікальним серед номерів, що присвоюються суб’єктом господарювання у довільному порядку ПРРО для його реєстрації. Локальний номер ПРРО зберігається за ПРРО до дати скасування його реєстрації. 
Реєстраційна заява за формою № 1-ПРРО містить графу «Ідентифікатор об’єкта оподаткування», яка заповнюється згідно з повідомленням за формою № 20-ОПП. Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах та повідомити податкову службу за основним місцем обліку про всі об’єкти оподаткування (чи пов’язані з оподаткуванням) шляхом подання повідомлення за формою № 20-ОПП. 
Якщо ж місце здійснення підприємницької діяльності після реєстрації ПРРО змінюється, то в такому випадку суб’єкту господарювання необхідно знову подати повідомлення за формою № 20-ОПП уже з зазначеними змінами. Після цього потрібно ще раз подати реєстраційну заяву за формою № 1-ПРРО з позначкою «Перереєстрація» та вказати в графі «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» дані про господарську одиницю, де буде використовуватись ПРРО, згідно з поданим новим повідомленням за формою № 20-ОПП. 
 Більше про ПРРО – за посиланням  http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ .
 
 
Фактична перевірка платника податків здійснюється без попередження такого платника
 
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що порядок проведення фактичної перевірки платника податків визначено ст. 80 Податкового кодексу України.
Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника.
Фактична перевірка платника податків здійснюється без попередження такого платника податків.
Посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення фактичної перевірки за умови пред'явлення направлення на проведення перевірки, копії наказу про проведення перевірки та службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу у присутності посадових осіб суб'єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.
Перед початком фактичної перевірки, з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, посадовими особами контролюючих органів може бути проведена контрольна розрахункова операція.
Підставами для проведення фактичної перевірки, зокрема, можуть бути:
виявлені факти за результатами перевірок інших платників податків, які свідчать про можливі порушення платником податків законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів, здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, та виникнення необхідності перевірки таких фактів;
отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, виробництва та обігу підакцизних товарів;
письмове звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, у тому числі незабезпечення можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, касових операцій, патентування або ліцензування;
неподання суб'єктом господарювання в установлений законом строк обов'язкової звітності про використання РРО та/або ПРРО, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками;
у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, і пального та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, та/або масовими витратомірами, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального;
у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації.
Під час проведення перевірки посадовими особами, які здійснюють таку перевірку, може проводитися хронометраж господарських операцій. За результатами хронометражу складається довідка, яка підписується посадовими особами контролюючого органу та посадовими особами суб'єкта господарювання або його представника та/або особами, що фактично здійснюють господарські операції.
Акт (довідка) про результати фактичних перевірок, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючих органів, які проводили перевірку, реєструється не пізніше наступного робочого дня після закінчення перевірки.
Акт (довідка) про результати зазначених перевірок підписується особою, яка здійснювала розрахункові операції, платником податків та його законними представниками (у разі наявності).
Так, протягом І кварталу 2023 року управлінням податкового аудиту проведено 99 фактичних перевірок. За результатами проведених заходів і встановлених порушень застосовано до платників податків штрафних санкцій, що підлягають сплаті до бюджету, в сумі 3,8 млн гривень.
 
 
 
Прозвітувати про доходи, отримані минулого року, громадянам необхідно до 1 травня 2023 року
 
В Головному Управлінні ДПС у Рівненській області нагадують громадянам, що до закінчення кампанії декларування доходів, отриманих у 2022 році, залишилось 17 днів.
З початку року вже більше 2 тисяч жителів Рівненщини прозвітували про минулорічні доходи, подавши декларацію про майновий стан і доходи та задекларувавши 56,4 мільйонів гривень. 
Всього декларанти визначили до сплати майже 6 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб  та 1  мільйон гривень військового збору. 
Враховуючи, що до завершення кампанії декларування доходів залишилось обмаль часу, пропонуємо громадянам не зволікати з поданням декларації.
Задля комфорту кожного платника податкова служба пропонує електронний формат подання звітності. Для цього можна скористатися можливостями Електронного кабінету, де для спрощення процедури декларування доходів для громадян запроваджено новий сервіс – предзаповнення декларації про майновий стан і доходи.
Сервіс є оптимально простим та надає можливість:
- визначивши лише період звітного року – отримати з Державного реєстру фізичних осіб – платників податку (далі – Державний реєстр) інформацію про нараховані (виплачені) доходи та нараховані (перераховані) податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;
- надавши відповіді на запитання в анкеті (щодо категорії платника та виду отриманого доходу) – отримати попередньо заповнену декларацію на підставі даних Державного реєстру та відповідні додатки до декларації;
- додати до декларації копії первинних документів як додатки до декларації;
- перевірити декларацію та у разі необхідності доповнити інформацію з автоматичним перерахунком податкових зобов’язань.
Сервіс функціонує для:
- громадян, які зобов’язані декларувати свої доходи;
- фізичних осіб – підприємців, які перебували на загальній системі оподаткування;
- осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Скористатися зазначеним сервісом також можуть особи, які заявляють право на податкову знижку.
Пам’ятайте, що декларування доходів – це конституційний обов’язок та особистий внесок кожного в обороноздатність країни. 
До місцевих бюджетів Рівненщини платники податків сплатили майже 2,5 млрд гривень
 
Протягом січня – березня 2023 року до місцевих бюджетів громад Рівненщини  суб’єкти господарювання та громадяни сплатили 2 млрд 469 млн грн податкових платежів. Ця сума майже на 705 млн грн, або 39,9 % більша за надходження відповідного періоду минулого року.
Найбільше надходжень до місцевих бюджетів забезпечили платники податку на доходи фізичних осіб. Зокрема, протягом трьох місяців 2023 року місцеві скарбниці отримали майже 1 млрд 942 млн грн ПДФО.  Близько 244 млн грн єдиного податку сплатили суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування. Також серед лідерів по наповненню місцевого бюджету податок на землю – його в місцевих скарбницях краю понад 142 млн гривень.
Податкова служба області висловлює вдячність сумлінним платникам, які відповідально сплачують податки. Саме завдяки їхній праці та дисциплінованості місцеві громади мають можливість зі своїх бюджетів фінансувати видатки для вирішення соціально-економічних питань розвитку.
 
Визначення мінімального податкового зобов’язання для фізичних осіб
 
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує фізичним особам, що з 1 січня 2023 року почали діяти зміни до Податкового кодексу, які передбачають введення нового збору – мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки.
Так,  Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, вводиться поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).
Відповідно до п. 64 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.
Платником у частині МПЗ є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п.п. 162.1.11 п. 162.1 ст. 162 Кодексу).
Підпунктом 170.14.3 п. 170.14 ст. 170 Кодексу встановлено, що визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб до 1 липня року, наступного за звітним.
Звертаємо увагу, що платниками податку до бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.
До загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів для платника податку – фізичної особи включаються: податок на доходи фізичних осіб (далі – податок) та військовий збір з доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції; земельний податок за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь (п.п. 170.14.5 п. 170.14 ст. 170 Кодексу).
Отже, вперше фізичні особи, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, отримають податкове повідомлення-рішення з детальним розрахунком суми річного податкового зобов’язання з податку за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, до 01.07.2023.
Слід зазначити, що у разі передачі земельних ділянок в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування (при оформленні таких взаємовідносин відповідно до чинного законодавства) МПЗ визначається для орендарів, користувачів на інших умовах таких земельних ділянок у порядку, визначеному Кодексом.
Тобто, для фізичних осіб, які відповідно до норм Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України та Закону України від 06 жовтня 1998 року № 161 «Про оренду землі» оформили взаємовідносини щодо передачі сільськогосподарських угідь в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування, МПЗ контролюючим органом не визначається. У такому випадку МПЗ за такі землі сплачує орендар.
Розрахункова сума МПЗ визначається за формулами, встановленими ст. 381 Кодексу, в залежності від наявної нормативно грошової оцінки відповідної земельної ділянки або нормативно грошової оцінки 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Кодексом для справляння плати за землю; коефіцієнту та кількості календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
Звертаємо увагу, що відповідно до п. 67 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, для розрахунку МПЗ за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки коефіцієнт застосовується із значенням 0,04.
Сума податку у частині позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги площі кожної із земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, та сплачується (перераховується) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.
У разі згоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов’язанням та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник зобов’язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п. 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Кодексу).
Відповідно до п.п 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Кодексу, у разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право у порядку, встановленому ст. 42 Кодексу, протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
  • земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
  • суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
  • суми сплачених податків, зборів, платежів.
     
    Військовий збір: платники податків Рівненщини спрямували до держбюджету 128,7 млн гривень
     
    За січень-березень 2023 року платники податків Рівненщини перерахували до держбюджету 128,7 млн грн військового збору. За словами в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Зої Хоній, порівняно із січнем-березнем 2022 року сума надходжень зросла на 41,4 млн грн або 32 відсотки.
    Така позитивна динаміка сплати цього платежу є, в першу чергу,  результатом відповідального ставлення бізнесу до питань офіційного працевлаштування найманих працівників та легальної виплати заробітної плати, оскільки військовий збір утримується саме із зарплати, тобто залежить від доходів, які виплачуються платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму.
    Головне управління ДПС у Рівненській області дякує сумлінним платникам за підтримку економічного фронту та забезпечення обороноздатності країни!
 
 
Увага! З 1 квітня 2023 року діють нові правила заповнення платіжок для сплати податків та зборів
 
Головне управління ГУ ДПС у Рівненській області звертає увагу платників податків, що Наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 №148  затверджено Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення з метою врегулювання механізму сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску в умовах дії міжнародного стандарту ISO.
Повідомляємо, що для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків та зборів, також використовувати старий формат реквізиту «Призначення платежу». 
Ознайомитися з Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення можна перейшовши за посиланням https://tax.gov.ua/data/files/288091.docx.
Користування надрами Рівненщини додало бюджетам майже 20 мільйонів гривень ренти
     За підсумками двох місяців 2023 року суб’єкти господарювання спрямували до бюджету 18,9 мільйонів гривень рентної плати за користування надрами. 
Загальна сума сплаченої ренти  перевищує надходження відповідного періоду  2022 року на понад 1 млн гривень. 
      Зокрема, за користування надрами для видобування бурштину  в області сплачено 4,8 мільйона гривень, що в п’ять разів перевищує  минулорічні надходження. 
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області наголошують: фінансові умови для  ефективної протидії ворогу та виконання державою соціальних зобов’язань залежать від податкової дисципліни  кожного платника. Тому вагомий внесок у майбутню перемогу над загарбником робить кожен, хто дотримується вимог податкового законодавства. 
Нагадаємо, що про стан розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, результати обробки податківцями звітів і строки подання звітності та сплати податків можна дізнатися через Електронний кабінет та сервіс «InfoTAX».
 
Платники податків можуть сплачувати податки та збори через Електронний кабінет
 
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що платник податків в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату.
Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету надає можливість фізичним особам після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти або за допомогою QR-коду. Для юридичних осіб можливість сплати податків, зборів та платежів через Електронний кабінет не реалізована.
     З інформацією щодо сплати податків, зборів, платежів фізичними особами можна ознайомитись в меню «Стан розрахунків з бюджетом» розділу «Допомога» Електронного кабінету.
Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.
     Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua , а також через вебпортал ДПС.
 
Для отримання довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи платнику податків необхідно подати заяву
 
      Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до пункту 179.3 статті 179 Податкового кодексу України платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. 
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження Декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур. 
      За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано Декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або про відсутність податкових зобов’язань) за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 568. 
      Відповідно до пп. 2 – 4 Порядку оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи, затвердженого Наказом № 568, Довідка видається безоплатно на підставі заяви платника податків про видачу Довідки за формою, наведеною у додатку до Порядку № 568 та поданої Декларації. 
Заява та Декларація подаються платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку, а тими платниками податків – фізичними особами (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання (тимчасово переміщені особи), – до будь-якого контролюючого органу. 
Згідно з п. 6 Порядку № 568 контролюючий орган після надходження Декларації зобов’язаний перевірити: 
достовірність визначених у декларації доходів шляхом звірки з даними, наявними в інформаційних системах контролюючого органу; 
обґрунтованість застосування ставок податку на доходи фізичних осіб, військового збору; 
правильність визначення податкових зобов’язань та повноту їх сплати. 
Для фізичних осіб – платників податку – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі за наявності документа, що посвідчує особу (п. 9 Порядку № 568). 
Така Довідка видається за відсутності заборгованості зі сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору. 
 
Отримати витяг з реєстру платника єдиного податку можна через Електронний кабінет
 
    Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу платників податків, що Електронний кабінет - це найбільш популярний сервіс податкової служби, який є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом.
Завдяки використанню Електронного кабінету скорочується час на оформлення та подання звітності до органів податкової служби, підвищується оперативність надання та якість звітності, знижуються корупційні ризики завдяки уникненню безпосереднього спілкування з представниками контролюючих органів.
     Відповідно до п. 299.9 ст. 299 Податкового кодексу України за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно у контролюючому органі за місцем податкової адреси отримати (у тому числі в електронному вигляді) витяг з реєстру платників єдиного податку (далі – витяг). Строк надання витягу для зареєстрованих платників єдиного податку не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту, а для суб’єктів господарювання, які подали заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування, – двох робочих днів з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.
Форми запиту про отримання витягу та витягу затверджені наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308.
     Форма запиту передбачає проставляння платником податків відмітки у полі «Спосіб отримання витягу», а саме, безпосередньо в контролюючому органі або в електронному вигляді.
Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої – третьої групи може в меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету створити, підписати та надіслати до відповідного органу ДПС запит про отримання витягу за формою F1302101.
      У разі надсилання запиту за формою F1302101 з відміткою «в електронному вигляді» у полі «Спосіб отримання витягу», платник єдиного податку отримує в електронній формі витяг з реєстру платників єдиного податку за формою F1402101 у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету.
Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.
    Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.
     При цьому роздрукований електронний витяг в паперовому вигляді не вважається оригіналом.
З початку 2023 року платники податків Рівненщини сплатили  понад 1,6 млрд грн  податку на доходи фізичних осіб
 
     За січень - лютий поточного року платники Рівненської області сплатили 1 млрд 630 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 535,5 млн грн, або на 48,9 відсотка більше за показник відповідного періоду  2022 року.
Із загальної суми сплати до держбюджету надійшло 346,8 млн грн ( +115,2 млн грн, або +49,7% до 2022 року), а до бюджетів громад Рівненщини – 1 млрд 283 млн гривень ( +420,3 млн грн, або +48,7% до 2022 року). Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.
Він зазначив, що завдяки збереженню економічної активності та офіційним робочим місцям щомісяця бюджети всіх рівнів отримують належні суми ПДФО.  В свою чергу, податківці області спільно з керівниками територіальних громад систематично проводять роботу по забезпеченню додаткових надходжень до бюджетів, зокрема, шляхом легалізації найманої праці та детінізації заробітної плати; залучення до декларування громадян; активізації дій з органами місцевого самоврядування щодо боротьби з мінімізаторами заробітної плати (виплати заробітної плати у розмірах меншому за мінімальний); контролю за надходженнями податку на доходи фізичних осіб від інших доходів.
«Фінансова підтримка держави у період воєнного стану кожним платником податків  – важлива передумова для належного фінансування національного спротиву задля безпеки кожного з нас і майбутньої перемоги над загарбником», –  наголошує керівник ГУ ДПС в області.
 
Перевірити розрахунки із бюджетом дистанційно – це реально завдяки електронним сервісам ДПС
 
     ГУ ДПС у Рівненській області  нагадує, що актуальною формою взаємодії з податковими органами у період дії воєнного стану є використання електронних сервісів ДПС, які набувають все більшої популярності серед платників.
Так, подання звітності в електронному вигляді надає можливість скоротити час і витрати на подання звітності; мінімізувати помилки при заповненні декларації; при необхідності надати копії документів у додатку до декларації, що важливо, зокрема, при використанні права на податкову знижку; підвищити якість обслуговування платників податків та спростити процедуру подання податкової декларації.
Податківці акцентують увагу на зручності та доступності запроваджених ДПС України електронних сервісів, завдяки яким можна сформувати, перевірити й надіслати до контролюючих органів податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки із бюджетом, дізнатися про строки сплати податків, а також іншу корисну інформацію. 
 Зокрема, платник податків стає користувачем електронного кабінету (http://cabinet.tax.gov.ua) та набуває право подавати звітність в електронній формі і вести листування засобами електронного зв'язку в електронній формі після проходження в електронному кабінеті електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису. Єдиною підставою для відмови у проходженні електронної ідентифікації платника податків в електронному кабінеті є недійсність кваліфікованого електронного підпису такого платника податків, у тому числі у зв'язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа.
Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через веб-портал Державної податкової служби України https://tax.gov.ua. Щоб ним скористатися, немає потреби встановлювати додаткове програмне забезпечення, для цього достатньо лише скористатися електронним підписом, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.
Враховуючи особливості звітування суб’єктами господарювання  цього року та запровадження  нових форм звітності,  податківці області у Центрах обслуговування  щоденно надають консультації платникам щодо правильного заповнення звітності, проводять тренінги та навчають декларантів користуватися  сучасними  електронними сервісами  ДПС.  
 
Деклараційна кампанія 2023: майже тисяча жителів Рівненщини вже прозвітували про отримані минулого року доходи
 
В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році. В рамках цієї кампанії за два місяці поточного року  фізичними особами – платниками податків Рівненщини задекларовано 56,3  млн грн доходів, з яких визначено податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб  у сумі 3 млн грн і військового збору – 0,4  млн гривень.
Нагадаємо, що відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України платники податку зобов’язані самостійно обчислити суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору шляхом подання до податкового органу податкової декларації, при отриманні: 
-  окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування; 
-  доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) 
- іноземних доходів. 
Для зазначеного переліку громадян граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний (податковий) 2022 рік – 01 травня 2023 року (включно). 
 
 
 
 
 
 
Місцеві бюджети Рівненщини отримали понад 3,3 мільярди гривень податкових надходжень
 
Упродовж  чотирьох місяців 2023 року до місцевих бюджетів області спрямовано 3 млрд 304 млн грн податків та податкових платежів. Сума отриманих громадами податкових надходжень на 920  млн грн перевищила показники січня-квітня минулого року, - про це  поінформувала в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній. 
Найбільшу частку у структурі доходів, з яких складається місцевий бюджет, займали: податок на доходи фізичних осіб – 2 млрд 596 млн грн, (79 відсотків від загальної суми надходжень), єдиний податок  – 334 млн грн (10 відсотків), плата за землю – 196 млн грн (6 відсотків), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 59 млн грн (2 відсотки).
Головне управління ДПС у Рівненській області дякує платникам за фінансову підтримку держави у складний воєнний час!  
 
Застосування РРО або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим для підприємців – платників єдиного податку 2 – 4 групи
 
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує суб’єктам господарювання, що застосування РРО або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку 2 – 4 групи. Реєстратори розрахункових операцій не є обов’язковими для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на І групі спрощеної системи оподаткування, або ж якщо вони здійснюють роздрібну торгівлю на території сіл, проте у такому випадку при здійсненні розрахункових операцій слід застосовувати  розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.
Але таке звільнення не стосується тих підприємців, які   здійснюють роздрібну торгівлю в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами; такими фізичними особами – підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет; або ж сільськими, селищними, міськими радами прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО. У перелічених випадках застосування РРО/ПРРО є обов’язковим.
Нагадуємо, що ДПС пропонує суб’єктам господарювання безкоштовне програмне рішення для користувачів ПРРО, яке перетворює будь-який гаджет на касовий апарат. Наразі такий програмний РРО користується популярністю серед підприємців, адже має чималі переваги перед класичними. До таких переваг, в першу чергу, належить відсутність посередників (еквайєра, центру сервісного обслуговування), реєстрація в режимі онлайн в контролюючому органі, виключно електронний документообіг, безкоштовність програмного забезпечення від ДПС та ряд інших.
Звертаємо увагу, що з метою інформування платників податків з питань застосування ПРРО ДПС створено банер «Програмні РРО», що розміщений на вебпорталі ДПС за адресою: Головна/БАНЕР/Програмні РРО. Тут можна ознайомитись з  нормативно-правовими актами, які регулюють відносини у сфері реєстрації та застосування РРО/ПРРО, актуальними роз’ясненнями на поширені питання, що надходять до ДПС від користувачів ПРРО, презентаційними матеріалами тощо.
Керівництва користувачів безкоштовного програмного рішення ДПС для версій WEB, Android, iOS та Windows розміщені за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.
 
 
На підтримку ЗСУ платники Рівненщини перерахували 228 мільйонів гривень
 
Протягом 4 місяців 2023 року платниками податків Рівненської області перераховано до державного бюджету 228,3 мільйона гривень військового збору.  
Порівняно з аналогічним періодом минулого  року надходження збору зросли на 31,5 відсотка або на понад 54,6 мільйона гривень.    
Податківці зазначають, що до фінансування армії долучилися громадяни, які чесно виконали свій конституційний обов’язок у рамках щорічної кампанії декларування доходів.
Такі показники надходження цього платежу – результат відповідальної позиції як працедавців нашого краю, так і громадян, які самостійно декларують свої доходи та сплачують податки, – зазначають у податковій службі області.  
 
 
Фізична особа, яка має статус внутрішньо переміщеної особи, має право на податкову знижку за понесеними витратами по оренді житла
 
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу, що фізична особа – платник податку, яка має статус внутрішньо переміщеної особи, має право на податкову знижку на суми коштів, фактично сплачених нею протягом звітного року, у вигляді орендної плати за договором оренди житла – квартири чи будинку, відповідно до п.166.9 ст. 166 Податкового кодексу України. 
Для отримання податкової знижки необхідно подати до податкових органів декларацію про майновий стан і доходи. До декларації необхідно додати копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, копію договору оренди житла, платіжні та розрахункові документи, що підтверджують факт сплати, заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства. 
Звертаємо увагу, копії зазначених документів надаються разом з податковою декларацією, у тому числі при поданні декларації засобами електронного зв'язку в електронній формі, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку. 
Умови для отримання податкової знижки, відповідно до яких такі особи та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення: 
- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України; 
- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання. 
Розмір такої знижки не може перевищувати у розрахунку на календарний рік 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року. 
Документами, які підтверджують відсутність умов, що не дають права на отримання податкової знижки може бути Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, інформація від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних чи райдержадміністрацій щодо адресної допомоги для покриття витрат на проживання тощо.
Використання програмного РРО має чималі переваги
 
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі при продажу товарів, наданні послуг у сфері торгівлі громадського харчування та послуг, відповідно до Закону про застосування реєстратора  розрахункових операцій можуть використовувати як програмний, так і класичний РРО. Використання ПРРО  забороняється при оптовій чи роздрібній торгівлі пальним  
Переваги використання програмного РРО: 
- онлайн реєстрація в електронному кабінеті та онлайн передача і отримання даних; 
- альтернатива класичним РРО через можливість використання програмного забезпечення, яке надається державною податковою службою безкоштовно; 
- відсутність щомісячної плати за сервісне обслуговування; 
- дає змогу працювати в режимі офлайн; 
- можливість використання на різних гаджетах (смартфоні, планшеті, комп’ютері чи ноутбуці); 
- електронні чеки замість паперових. 
Тож, ПРРО – це  легко, мобільно, зручно і автоматизовано.
Звертаємо увагу, за проведення розрахункових операцій без застосування РРО чи ПРРО, проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів, невидачу у паперовому вигляді та в електронній формі відповідного розрахункового документа передбачена відповідальність. 
Більшість платників податків Рівненщини надає перевагу електронному звітуванню
 
У січні-лютому цього року податківцями Рівненщини опрацьовано майже 148 тисяч звітних документів від платників податків. Загалом у цей період відзвітували  48,8 тисяч платників, з них  понад 96 відсотків обрали електронну форму звітності.
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують платникам податків, що електронна форма звітності має низку переваг над паперовою, це – економія часу, незалежність від місця перебування платника, автоматичне формування архіву, оновлення версій документів, перевірка на предмет арифметичних помилок тощо.
Подавати е-звітність можна, зокрема, через Електронний кабінет платника – зручний та функціональний сервіс податкової служби, який дає можливість спілкування з податковою в онлайн режимі і є альтернативою Центрів обслуговування платників. Ним можуть скористатися як громадяни, так і суб’єкти підприємницької діяльності. При цьому робота в Електронному кабінеті здійснюється через мережу Internet та не вимагає використання чи встановлення будь-якого додаткового програмного забезпечення. Цим сервісом можна скористатись як з персональних комп’ютерів, так і зі смартпристроїв.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою http://cabinet.tax.gov.ua.
 
Пенсіонери за віком мають право на пільгу щодо сплати земельного податку
     ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що пільгові категорії платників визначено нормами Податкового кодексу України.  Зокрема, право на пільгу щодо сплати земельного податку мають фізичні особи – пенсіонери, які досягли пенсійного віку. При цьому, фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку, має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документ, що посвідчують її право на застосування такої пільги (пенсійне посвідчення). Звертаємо увагу, що звільнення від сплати податку поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:  
для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара; 
для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; 
для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; 
для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.  
Увага! У разі подання фізичною особою, яка станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування пільги після 1 травня поточного року, пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду. 
 
    Рівненщина: надходження від туристичного збору зросли на 200 тисяч гривень
  За січень-лютий 2023 року платники  Рівненщини залишили сплатили 515 тис гривень туристичного збору, що на 200 тис гривень, або на 63,3% більше надходжень за аналогічний період минулого року.
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують суб’єктам господарювання, що відповідно до п.п. 268.2.1 Податкового кодексу України платниками туристичного  збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення місцевої влади  про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі). 
Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють даний збір за ставками встановленими органами місцевого самоврядування.
Перелік податкових агентів визначений п.п. 268.5.2 п. 268.5 ст. 268 ПКУ.
Так, згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:
а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з п.п. 268.7.2 ПКУ, фізичними особами – підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 ПКУ;
б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. «б» п.п. 268.5.1 ПКУ, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
в) юридичними особами, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.
Декларація з туристичного збору подається  податковим агентом за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу
Податківці зауважують, що, оскільки туристичний збір – це місцевий збір, кошти якого надходять виключно до місцевих бюджетів, територіальні громади та міські ради в першу чергу мають бути зацікавлені у наповненні місцевої казни.
 
ФОП, які припинили підприємницьку діяльність, мають подати податкову декларацію про майновий стан і доходи
 
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 177.11 ст. 177 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону.  
Фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду. 
У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця за його рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.  
При цьому, податкова декларація за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, подається протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. 
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.  
Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військовий збір, зазначені у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання такої декларації.
Рівненщина: місцеві бюджети отримали майже 29 млн гривень податку на нерухомість
 
Протягом січня – лютого 2023 року до місцевих бюджетів  області надійшло понад 28,7 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 42 відсотки, або на 8,4 млн грн перевищує надходження минулого року. Із цієї суми юридичними особами сплачено  21,3 млн грн,  фізичними особами – 7,4 млн гривень.
Звертаємо увагу, що за наявності у власності платника податку житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п. п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України, збільшується на 25 000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
 
Терміни сплати єдиного внеску роботодавцями
 
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що абзацом першим частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що роботодавці - платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Разом з тим, роботодавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).
У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем.
 
На охорону довкілля платники податків Рівненщині  сплатили понад 19 мільйонів гривень
 
Упродовж січня - лютого  2023 року на усунення заподіяної шкоди довкіллю платники Рівненщини перерахували до бюджету 19,2 млн грн екологічного податку. Це на 5,6 млн грн більше, ніж за аналогічний період попереднього року.
Із загальної суми надходжень 14,6 млн грн надійшло до державного бюджету (+ 54,5%, або 5,2 млн грн до відповідного періоду  2022 року), а 4,6 млн грн було зараховано до спеціального фонду місцевого бюджету (+8,5%, або 0,4 млн грн до 2022 року).
Нагадаємо, що екологічний податок сплачується за обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, скидаються безпосередньо у водні об'єкти, за розміщення відходів, а також за радіоактивні відходи, що утворюються внаслідок діяльності або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк та за обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій).
 
 
Електронний кабінет для громадян – переваги та можливості
 
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що   для фізичних осіб в Електронному кабінеті об’єднано сервіси для громадян в окремий Е-кабінет для громадян.
Можливості Е-кабінету для громадян включають:
- доступ до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно, відомості про які надходять до ДПС з відповідних реєстрів інших державних органів);
- доступ до сформованих податкових повідомлень-рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;
- подання податкової декларації про майновий стан і доходи;
- отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;
- подання облікової картки фізичної особи – платника податків, яка є заявою для реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
- подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;
- надання копій документів, необхідних для реєстрації/внесення змін до Державного реєстру;
- обрання контролюючого органу, до якого особа може звернутись для отримання документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
- через режим «Стан розрахунків з бюджетом» фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі, обравши на вибір одну з платіжних систем.
Тож пропонуємо громадянам скористатись такими перевагами електронної взаємодії з податковою службою.
Громади Рівненщини отримали понад 90 мільйонів гривень за користування і оренду земель
 
    У січні – лютому поточного року до місцевих бюджетів Рівненської області надійшло 90,6 млн грн плати за землю,  цей показник збільшився на 23,3 млн грн порівняно з надходженнями відповідного періоду  2022 року.
Найбільшу суму земельного податку і орендної плати  сплатили суб'єкти господарювання-юридичні особи. За два місяці вони перерахували до бюджетів громад 78,5  млн грн, а це – плюс  17 млн грн до 2022 року.
     Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 12,1 млн грн цього платежу. Сплачена сума на 6,3 млн грн перевищує показники 2022 року.
Головне управління ДПС у Рівненській області звертається до платників податків з проханням виконувати свої податкові зобов’язання зі сплати майнових податків своєчасно.
Окрім поточних платежів, громадянам варто  подбати про сплату заборгованих у минулі роки сум земельного податку та податку на нерухомість, - нагадують у податковій службі.  
Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків із персонального комп’ютера чи гаджета.
Інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.
 
 
Для отримання довідки про  доходи можна направити запит через Електронний кабінет
 
      В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу, що фізичні особи можуть направити запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді (F1301803) через меню «ЕК для громадян» Електронного кабінету. Для цього необхідно лише мати кваліфікований електронний підпис, за допомогою якого увійти до Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua ).
Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID). Запит формується фізичними особами – платниками податків з використанням КЕП фізичної особи, отриманого у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.
Далі необхідно обрати меню «ЕК для громадян», розділ «Запит про суми виплачених доходів» та натиснути кнопку «Створити».
Зазначити період за який необхідна інформація та натиснути кнопку «Зберегти».
Натиснути кнопку «Підписати» та підписати Запит за допомогою КЕП.
Після чого Запит буде відправлено автоматично.
Слід зазначити, що переглянути відправлений Запит можливо у вкладці «Вихідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» та відповідь на нього за формою F1401803 «Вiдомостi з Державного реєстру фiзичних осiб – платникiв податкiв про суми виплачених доходiв та утриманих податкiв вiдповiдь на запит у електронному виглядi» – у вкладці «Вхідні» меню Вхідні/вихідні документи».
Середня тривалість обробки Запиту складає близько 30 хвилин.
При цьому Запит може бути сформований починаючи з I кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (запит формується поквартально, тому загальна кількість кварталів, яка вказується в запиті, не повинна перевищувати 20 кварталів).
Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів після його закінчення.
 
 
Місцеві бюджети  Рівненщині отримали майже 4 мільйони гривень  за право торгівлі підакцизними товарами
 
      Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, за два місяців 2023 року за право оптової, роздрібної торгівлі та зберігання підакцизних товарів суб’єкти господарювання сплатили 3 млн 914 тис грн плати за ліцензії, що на 12%, або 416 тис грн   перевищує надходження відповідного періоду минулого року.
Зокрема, в області сплачено понад 3  мільйона гривень за ліцензії на право роздрібної реалізації горілчаної продукції та цигарок, 680  тис грн - за отримані ліцензії на оптову торгівлю алкоголем, тютюном, спиртом етиловим та пальним. Придбання ліцензій на зберігання пального додало бюджету 226  тисяч гривень. 
У  Головному управлінні ДПС у Рівненській області наголошують, що наявність ліцензії на реалізацію – головна умова для продажу будь-якої  підакцизної продукції оптом та у роздріб. ЇЇ відсутність ставить під сумнів якість пропонованої горілчаної продукції чи тютюнових виробів. А це означає, що без ліцензійна торгівлі спиртним та цигарками може нести загрозу життю і здоров’ю споживачів. Окрім того, без ліцензійна діяльність позбавляє бюджет передбачених законом надходжень.
Споживачам варто перевіряти наявність ліцензії у продавця лікеро-горілчаної продукції, тютюнових виробів та пального з тим, щоб отримати легальний та якісний товар. На кожній одиниці спиртного чи тютюнових виробів обов’язково повинна бути марка акцизного податку встановленого зразка.
 
 
Декларування доходів – 2023: доходи від надання послуг з обробки землі  необхідно задекларувати
 
      Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян, які є власниками сільськогосподарської техніки та  минулого року надавали  платні послуги  з обробітку землі іншим фізичним особам (оранка, комбайнування тощо), але при цьому не зареєстровані як  фізичні особи-підприємці, що такі громадяни зобов’язані задекларувати суму отриманих доходів та сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.
Зазначені доходи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
Декларація подається до податкового органу до 1 травня поточного року за місцем реєстрації громадянина.  Громадяни можуть  скористатись Електронним кабінетом платника, який дає можливість заповнити та направити до податкової служби декларацію в електронному вигляді. Такий сервіс заощадить ваш час на складання та подання звітності до податкової. Оскільки подавати декларацію потрібно за місцем реєстрації, то цей сервіс буде особливо зручним для тих платників, у яких відрізняються адреси реєстрації та фактичного проживання.
Для користування цією послугою платникові необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які можна отримати безкоштовно в органах ДПС.
 
 
 

  

Більше 108 млн грн військового збору спрямували платники Рівненщини на підтримку обороноздатності України
 
У січні – лютому 2023 році платниками податків Рівненщини сплачено до державного бюджету 108,6 млн грн військового збору. Порівняно з відповідним періодом  2022 року надходження збільшились на 23,6 млн грн, або майже на 28 відсотків. Про це повідомила заступник  начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній.
Вона зазначила, що кожен платник, отримуючи легальні доходи та сплачуючи військовий збір, фінансово підтримує Збройні Сили України і цим вносить всій вклад у нашу Перемогу. Податківці дякують всім платникам, які, незважаючи на сучасні реалії, добросовісно виконують свої податкові обов’язки, дотримуються законодавства про працю.
 
Все більше платників Рівненщини надають перевагу використанню сучасних  програмних РРО
 
Станом на початок березня на Рівненщині субєкти господарювання  зареєстрували 12169 реєстраторів розрахункових операцій: 5957 класичних РРО та 6212 -  програмних. 
Зокрема, за дві місяці 2023 року році представники бізнесу зареєстрували 701 РРО, з яких 397 - це сучасні програмні РРО. 
Нагадаємо, що застосування РРО або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку 2 – 4 групи. Реєстратори розрахункових операцій не є обов’язковими для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на І групі спрощеної системи оподаткування, або ж якщо вони здійснюють роздрібну торгівлю на території сіл у визначених законодавством випадках, проте у такому випадку при здійсненні розрахункових операцій слід застосовувати  розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.
Також звертаємо увагу на необхідність забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням POS-терміналів (електронних платіжних засобів).
Зауважимо, що для  забезпечення законних прав та інтересів громадян України ДПС створила чат-бот «StopViolationBot» для надання можливості споживачам інформувати службу про виявлені порушення, зокрема, й порядку проведення розрахунків.
 
 
Право на податкову знижку за витратами, понесеними на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19
 
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує громадянам, що відповідно до внесених змін до Податкового кодексу України,  за результатами 2022 року до податкової знижки платника податку в повному обсязі включаються витрати на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, придбання лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, необхідних для лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого або витягу з Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров'я, витрати на вакцинування для профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також витрати на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачених страховику-резиденту за договорами страхування на випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, такого платника податку та членів його сім'ї першого ступеня споріднення.
Зверніть увагу, що для реалізації права на податкову знижку за витратами, понесеними у 2022 році, необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи по 31 грудня 2023 року.

 

До місцевих бюджетів Рівненщини сплачено понад  1,6 млрд гривень податків
 
Протягом січня - лютого 2023 року надходження податкових платежів до місцевих бюджетів Рівненщини склали 1 млрд 652 млн гривень. За словами в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Владислава Грабового, ця сума перевищує показники за аналогічний період 2022 року на 402 млн гривень.
Найбільше надходжень до місцевих бюджетів забезпечили платники податку на доходи фізичних осіб - протягом двох місяців 2023 року місцеві скарбниці отримали понад 1 млрд 283 млн грн ПДФО. Крім того, понад 192 млн грн єдиного податку отримали бюджети громад від суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування. Також серед лідерів по наповненню місцевого бюджету у 2023 році – податок на землю – його в місцевих скарбницях краю понад 91 млн гривень.
Дякуємо платникам податків за сумлінну сплату податків!
 
Право на податкову знижку за витратами, понесеними на переобладнання автомобіля на газ
 
Головне управління ДПС в Рівненській області інформує, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених на переобладнання власного транспортного засобу, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
Зокрема, відповідно до положень Податкового кодексу, для отримання податкової знижки за витратами, понесеними у 2022 році, необхідно не пізніше 31 грудня 2023 року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).
Звертаємо увагу, що процедура переобладнання транспортних засобів, зокрема, для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, встановлена Порядком переобладнання транспортних засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607, відповідно до п. 13 якого після переобладнання транспортного засобу власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності та подає заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу, що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження. За результатами такого оцінювання видається:
сертифікат відповідності – для переобладнаних автобусів та транспортних засобів, які переобладнані (за винятком транспортних засобів, переобладнаних для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива) суб’єктом господарювання, що має нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання, узгоджену з Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством інфраструктури України, і свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;
акт технічної експертизи або сертифікат відповідності – для транспортних засобів, що переобладнані в індивідуальному порядку, а також для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива.
На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку на доходи фізичних осіб, та підтверджувати необхідними документами, достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку. 
 
Про розгляд звернень громадян у Головному управлінні ДПС
у Рівненській області
 
У січні-лютому 2023 року до Головного управління ДПС у Рівненській області надійшло 31 письмове звернення від громадян, з яких усі – заяви.
 Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (28 звернень), надсилають звернення засобами електронного зв’язку, через мережу Інтернет (2 звернення) та від інших установ (1 звернення). Усі звернення виконано у законодавчо встановлений термін.
Всього з початку року звернулось 32 громадянина, із врахуванням 1 колективного та 1 анонімного звернення.
Основні питання, що порушували громадяни у зверненнях, стосуються переважно податкової політики (61,3%), у т.ч. контрольно-перевірочної роботи (22,6%), реєстрації та обліку (16,1%), єдиного соціального внеску (6,5%), реєстраційного номеру облікової картки платника податків (3,2%) та ін.
Нагадаємо, що звернення громадян розглядаються відповідно до  норм Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 №393/96-ВР. Ознайомитись з інформацією щодо розгляду звернень можна на субсайті ДПС у Рівненській області: Головна/Для громадськості/ Звернення громадян/ Нормативно - правова база, або за посиланням https://tax.gov.ua/dlya-gromadskosti/zvernennya-gromadyan/normativno-pravova-baza/.

 

Громадяни, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу податкову декларацію

 
      Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу України платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов'язаний перевірити визначене податкове зобов'язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов'язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.
Форма довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 568 «Про затвердження форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань) та Порядку її оформлення і видачі» зі змінами та доповненнями, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.07.2022 N 195, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.07.2017 за N 839/30707.
З урахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 11.07.2022 N 195, заява та податкова декларація подаються платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку, а тими платниками податків - фізичними особами (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання (тимчасово переміщені особи), - до будь-якого контролюючого органу.
 
    Встигніть  до 1 березня скористатись можливістю законно і цивілізовано легалізувати кошти і майно, що були приховані від оподаткування
 
В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують, що до 1 березня 2023 року триватиме кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування, так звана податкова амністія.
Одноразове декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.
Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які є чи були платниками податків.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.
Зверніть увагу, що одноразовий збір у рамках податкової амністії надходить до державного бюджету, з якого фінансується обороноздатність нашої країни!
Детальніше з порядком одноразового (спеціального) добровільного декларування можна ознайомитися за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya
Декларування – 2023: за перший місяць року жителі Рівненщини вже задекларували 17,7 млн грн доходів
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що впродовж  січня цього року, в рамках кампанії декларування доходів за минулий рік, жителі Рівненщини подали 274 податкових декларацій про майновий стан і доходи. Із загальної кількості декларацій 48 подали громадяни з метою реалізації права на податкову знижку.
В цілому сума задекларованих доходів склала 17,7  млн грн, до сплати нараховано 2 млн 245 тис грн податку на доходи фізичних осіб та 197 тис грн  військового збору. Сума податкової знижки, яка має бути  повернута громадянам, становить 216 тис гривень.
За результатами поданих декларацій у січні вже надійшло  до бюджету 543,9 тис грн ПДФО та 56,7 тис грн військового збору.
Нагадуємо, що ДПС України запроваджено електронний сервіс в приватній частині «Електронного кабінету» «Податкова декларація про майновий стан і доходи» (ЕК для громадян/Податкова декларація про майновий стан і доходи), який надає можливість заповнення декларації та її надсилання до контролюючого органу в електронному вигляді.
Більше про «Деклараційну кампанію – 2023» - за посиланням http://rv.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2023
 
Задекларуйте свої активи до 01.03.2023 року!
Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує, що кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб завершується вже 28 лютого 2023 року.
Запрошуємо громадян скористатись можливістю легалізувати власні активи за пониженими ставками.
Декларуванню підлягають активи, розміщені на території України та за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.
Сплачений одноразовий збір у рамках податкової амністії йде до державного бюджету.
Детальніше з порядком одноразового (спеціального) добровільного декларування можна ознайомитися за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya
 
 
Cпособи отримання фіскального чеку покупцем за оплачені товари (послуги) через ПРРО
Законом України від 20 вересня 2019 року №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі(із застосуванням електронних платежів засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтвореннням на дисплеї пристою, на якому встановлений програмний реєстратор рохрахункових операцій QR- коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію  з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
 
 

  

Місцевий бюджет Рівненщини отримав 2,2 млн грн від ліцензування у сфері підакцизної групи товарів
 
    За право здійснювати на території Рівненської області  продаж, зберігання чи виробництво підакцизних товарів суб’єкти господарювання впродовж січня сплатили до місцевого бюджету 2,2 мільйона гривень, що 14%, або на 281 тис грн більше за надходження відповідного періоду 2022 року. Про це повідомляє Головне управління ДПС у Рівненській області.
Загалом, найбільше коштів надійшло за ліцензії :
на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами  – 1 млн 538 тис грн;
    на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами - 532 тис грн;
на право зберігання пального - 129 тис гривень.
Податкова служба області нагадує, що споживачам варто перевіряти наявність ліцензії у продавця лікеро-горілчаної продукції, тютюнових виробів та пального з тим, щоб отримати легальний та якісний товар.
     На кожній одиниці спиртного чи тютюнових виробів обов’язково повинна бути марка акцизного податку встановленого зразка, - звертають увагу в податковій службі.
Наявність ліцензії на реалізацію – головна умова для продажу будь-якої  підакцизної продукції оптом та у роздріб.  ЇЇ відсутність ставить під сумнів якість пропонованої горілчаної продукції чи тютюнових виробів. А це означає, що без ліцензійна торгівлі спиртним та цигарками може нести загрозу життю і здоров’ю споживачів. Окрім того, безліцензійна діяльність позбавляє бюджет передбачених законом надходжень.
 
Змінили адресу і не отримали податкове  повідомлення - рішення на сплату місцевих податків? – Зверніться до Центрів обслуговування платників
Шановні краяни, серед податків, які формують місцеві бюджети, є майнові податки, які в повному обсязі наповнюють місцеві скарбниці і від їх надходжень залежить фінансування та виконання програм розвитку громад, де ви проживаєте.
Відповідно до вимог Податкового кодексу України податкової службою області забезпечується надсилання громадянам податкових повідомлень-рішень про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю, транспортного податку  та відповідні платіжні реквізити.
     При  цьому податкові повідомлення-рішення  надсилаються платникам за адресами згідно з відомостями з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.
Якщо у громадян відбулись зміни адресних даних, то вони зобов'язані повідомити контролюючому органу відомості про такі зміни протягом місяця з дня їх виникнення шляхом подання відповідної заяви за формою №5ДР або заява за формою №5ДРП.
Це передбачено нормами Податкового кодексу України (пункт 70.7 статті 70 ПКУ).
    У разі якщо контролюючий орган не надіслав чи не вручив податкове повідомлення-рішення у  встановлені строки, фізичні особи звільняються від відповідальності,  передбаченої Податковим кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.
Але контролюючий орган має право визначити суми податку на майно за три звітні податкові роки. Тож принцип «незнання законів» не звільняє від сплати податків та діє при визначенні податкових зобов’язань для кожного платника податків в Україні.
Тому, у разі якщо ви, як жителі громади, ідентифікуєте себе як платників податку на нерухоме майно чи земельного податку, але не отримували раніше повідомлень про сплату, вам необхідно  звернутись до податкової служби (Центру обслуговування платників) для проведення звірки та/або отримання консультації.
 
Подання декларації про майновий стан і доходи за минулий рік та сплата відповідних податків і зборів – конституційний обов’язок громадян
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує громадянам, що з 1 січня 2023 року стартувала кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2022 року.
До випадків, за яких платники податку – фізичні особи зобов’язані самостійно обчислити суми податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) та військового збору, що підлягають сплаті до бюджету за результатами звітного податкового року шляхом подання до податкового органу податкової декларації, встановлених розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), відносяться:
    - отримання окремих видів доходів від податкових агентів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування (п. п. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу) (суми заборгованості, за якими минув строк позивної давності; нецільова благодійна допомога понад установлену норму; додаткове благо тощо);
- отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (п. п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу) (спадщина, подарунки, від оренди майна іншій фізичній особі, доходи від операцій з продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна, у випадках, передбачених Кодексом тощо);
- отримання іноземних доходів  (п. п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу);
- при отриманні доходів від підприємницької діяльності фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) (ст. 177 Кодексу);
- при отриманні доходів від проведення незалежної професійної діяльності особами, які провадять незалежну професійну діяльність (ст. 178 Кодексу);
- набуття статусу резидента України іноземцем (п. п. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Кодексу). Такі особи мають відобразити в податковій декларації доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи.
     Пам’ятайте: подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік та сплачувати відповідні податки і збори – конституційний обов’язок громадян та їх особиста підтримка держави, її фінансової безпеки та обороноздатності.
Бізнес Рівненщини сплатив понад 227 мільйонів гривень ПДВ
 
      У січні  суб’єкти господарювання Рівненської області спрямували до державного бюджету 227 мільйонів  440 тисяч гривень податку на додану вартість, що на майже 42 мільйони гривень, або 22%, перевищує очікувані показники.
На рахунки платників у січні поточного року відшкодовано з бюджету  понад 223 мільйони гривень податку на додану вартість.
     В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу платників податків, що з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можна звертатись як на податкові платформи, так і на телефонні «гарячі лінії», які функціонують у територіальних органах ДПС.
      Тож, якщо у вас виникли питання щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, внесення до категорії ризикових, розгляду Таблиць даних платника податку на додану вартість, отримати відповіді можна за телефонами гарячої лінії ГУ ДПС у Рівненській області (0362)692-597, 0933471224. «Гаряча лінія» працює у робочі дні з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00, у п’ятницю – з 8.00 до 15.45 (під час повітряної тривоги телефон не працює).
      Крім того, у Головному управлінні ДПС в області працює комунікаційна податкова платформа: надіславши звернення на електронну скриньку  [email protected] представники інститутів громадянського суспільства та бізнесу можуть оперативно та якісно комунікувати з податківцями. Для пришвидшення розгляду питань, які направляються на платформу,  рекомендуємо вказувати: назву суб’єкта господарювання  (код ЄДРПОУ), адресу, контактний номер телефону, питання по суті. 
     Також для отримання інформаційно-довідкових послуг із зазначених питань можна звертатись до Контакт-центру ДПС за тел. 0-800-501-007 (обрати напрямок «9»).
 
Скористайтесь можливістю задекларувати свої активи у рамках податкової амністії
 
    В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу, що кампанія одноразового добровільного декларування (так звана податкова амністія), запроваджена для фізичних осіб, які мають бажання розкрити свої реальні активи, придбані за доходи, що свого часу не були оподатковані, завершується вже цього місяця.
Нагадаємо, що декларування активів у межах податкової амністії є добровільним — фізичні особи можуть скористатися цим інструментом за власним бажанням. 
Чому варто взяти участь у цій  кампанії? Перш за все тому, що податкова амністія — це остання можливість для громадян легалізувати свої статки та уникнути відповідальності за ухилення від сплати податків. Зокрема, це стосується осіб, які отримували зарплатню «в конверті», здійснювали підприємницьку діяльність без сплати податків, приховали від оподаткування іноземні доходи тощо.
     кі активи можна задекларувати? Це нерухомість, земельні ділянки, автомобілі, предмети мистецтва, антикваріат, ювелірні вироби, цінні папери чи валютні цінності тощо.
Головне, що податкова амністія поширюється на активи, одержані за рахунок доходів, які підлягали оподаткуванню, та з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.
Зверніть увагу, для легалізації статків ставка збору, який необхідно буде сплатити за результатами поданої декларації, в рази менша, ніж звичайна ставка податку на доходи фізичних осіб. У разі своєчасної та повної сплати  такого збору, держава надає громадянам гарантії не притягнення їх до відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства у минулому.
Тож переваг у податкової амністії чимало. Але сьогодні, коли ми говоримо про сучасний європейський підхід до сплати податків, особливо коли країна протидіє ворожій агресії, напевно кожен має проаналізувати що він зробив для перемоги і виявити свідому громадянську позицію щодо сплати податків.
     Тож закликаємо громадян не зволікати та скористатись можливістю легалізувати активи, з яких станом на 1 січня 2021 року не були сплачені податки. 
Скористайтеся можливістю вийти на новий рівень для того, щоб рухатись далі!
 
 
ПРРО - безкоштовне рішення, використання якого  буде зручним для мікро та малого бізнесу, який працює у сфері торгівлі та надання послуг
 
      В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що 01.01.2022 набрали чинності вимоги Закону України від 20.09.2019 № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» із змінами та доповненнями, внесеними в зв’язку з прийняттям Закону України від 01.12.2020 № 1017 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».
З набуттям чинності зазначених змін суб’єкти господарювання, у тому числі ФОП ІІ – IV груп єдиного податку, зобов’язані здійснювати розрахункові операції із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Державна податкова служба України розробила програмне забезпечення – Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) - безкоштовне рішення, використання якого  буде, зокрема, зручним для мікро та малого бізнесу, який працює у сфері торгівлі та надання послуг. Всі охочі можуть безкоштовно завантажити відповідне програмне забезпечення на вебпорталі ДПС.
ПРРО зробить легкою реєстрацію розрахункових операцій та подання звітності для підприємців, допоможе дотримуватися вимог податкового законодавства, не обтяжуючи бізнес додатковими витратами, і захистять покупців від втрати чеків.
Звертаємо увагу на можливості ПРРО ДПС – це: створення та реєстрація фіскальних чеків; легке додавання товарів та послуг у фіскальний чек; друк та відправка фіскальних чеків покупцям на пошту або у месенджери; відкриття/закриття зміни; службове внесення/службова видача; ведення довідників номенклатури; експорт/імпорт довідників номенклатури; продаж товарів/послуг, відсутніх в довіднику номенклатури; використання сканера штрих-кодів; використання різних форм розрахунку (готівкова, безготівкова, комбінована); просте оформлення знижки на окремий товар або всю суму чека; оформлення повернення товарів та чеків повернення; формування та перегляд X-звіту; формування та перегляд Z-звіту; автоматичне або ручне закриття зміни та відправка Z-звіту.
Більше про ПРРО можна дізнатись за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ .
  
  На Рівненщині  надходження екологічного податку  зросли майже у п’ять разів
 
     Упродовж січня 2023 року на усунення заподіяної шкоди довкіллю Рівненської області платники регіону перерахували до бюджету 2,8 млн грн екологічного податку. Це на 1 млн 981 тис грн більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Про це повідомила заступник начальника ГУ ДПС у Рівненській області  Зоя Хоній.
     Посадовець зауважила, що 2,4 млн грн із цієї суми надійшло до державного бюджету (+ 483% до січня 2022 року), а близько 447 тис грн було зараховано до спеціального фонду місцевого бюджету (+22,5  % до січня 2022 року).
    Нагадаємо, що екологічний податок сплачується за обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, скидаються безпосередньо у водні об'єкти, за розміщення відходів, а також за радіоактивні відходи, що утворюються внаслідок діяльності або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк та за обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій)..
 
Для використання ПРРО ДПС потрібно зробити всього три кроки
 
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу підприємців, що для використання програмного реєстратора розрахункових операцій ДПС  (ПРРО) потрібно зробити всього три кроки:
Крок 1. Завантажте та встановіть програмне забезпечення ПРРО відповідне операційній системі вашого пристрою — з AppStore для iOS (версії 15 або новіше), з PlayMarket для Android (версії 8.1 або новіше), з вебпорталу ДПС для Windows (версії 7 SP1 або новіше). Для використання вебверсії перейдіть за цим посиланням.
Крок 2. Переконайтесь, що ви подали через Електронний кабінет, ЄВПЕЗ наступні форми:
- 20-ОПП «Повідомлення про об'єкти оподаткування…» (F1312004 для ФОПів, J1312004 для юросіб);
- 1-ПРРО «Заява про реєстрацію ПРРО» (F1316604 для ФОПів, J1316604 для юросіб);
- 5-ПРРО «Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа» (F1391802 для ФОПів, J1391802 для юросіб);
Крок 3. Запустіть застосунок та авторизуйтесь за допомогою КЕП, який було вказано в формі 5-ПРРО.
Більше про ПРРО можна дізнатись за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ .
 
Довідку про доходи можна отримати в електронному вигляді
 
ГУ ДПС у Рівненській області звертає увагу фізичних осіб, що ДПС України з метою забезпечення зручності платників податків запроваджено електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС».
Для отримання довідки про доходи необхідно зайти на головну сторінку Електронного кабінету через вебпортал ДПС  України (https://tax.gov.ua) або за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua.
Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів – кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).
Після авторизації у розділі «ЕК для громадян» необхідно обрати вкладку «Запит про суми виплачених доходів». У формі Запиту (F1301803) заповнити всі реквізити, підписати особистим ключем, зберегти та відправити запит.
При цьому запит про суми виплачених доходів та утриманих податків може бути сформований починаючи з І кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (запит формується поквартально, у зв’язку з чим загальна кількість кварталів, яка вказується в запиті, не повинна перевищувати 20 кварталів).
За результатами обробки запиту до особистого Електронного кабінету надійде «Відповідь про суми виплачених Доходів та утриманих податків з Державного Реєстру фізичних осіб - платників податків», яку можна переглянути, скачати або роздрукувати. Електронний документ, засвідчений кваліфікованою електронною печаткою ДПС, є аналогом паперового документа, виданого контролюючим органом.
Скористатися цією послугою можуть всі без виключення громадяни, а також державні службовці або члени їх сімей при поданні щорічної декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З початку року до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло понад 6 мільярдів гривень платежів
      За січень - вересень поточного року у розпорядження місцевих громад Рівненщини платниками податків спрямовано 6,2 млрд гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року це більше на 23,5 відсотка, або на 1,2 млрд гривень. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.
Найбільшу питому вагу, а це понад 77 відсотків, у формуванні місцевих бюджетів Рівненщини складає податок на доходи фізичних осіб - 4,8 млрд гривень. Темп росту ПДФО до січня - вересня минулого року забезпечено на рівні 32 відсотки, що в абсолютній сумі становить понад 1,2 млрд гривень.
Єдиного податку від представників малого бізнесу надійшло до бюджетів громад майже 642 млн грн (10 відсотків від загальної суми надходжень).
Також серед бюджетоформуючих податків місцевих бюджетів:
- земельний податок та орендна плата, які надійшли до  бюджету в сумі 373 млн гривень;
- акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 116,5 млн гривень;
- податок на нерухоме майно — 86,9 млн гривень.
Дякуємо сумлінним платникам за підтримку економічної спроможності, як Рівненщини зокрема, так і України вцілому. Разом переможемо!
 
   Податкова амністія: одноразовим добровільним декларуванням можуть скористатися фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи
  В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що згідно з абзацом першим п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.
     При цьому, визначення фізичної особи як «резедента» для ПКУ регулює п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, відповідно до якого:
- фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
   Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.
Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Якщо всупереч закону фізична особа – громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.      Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого – четвертого п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.
Відповідно до абзаців другого – четвертого п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.
 Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який період, починаючи з 01 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції, передбачені п. 37 частини першої ст. 1 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції» із змінами та доповненнями.
 
          ПРРО - розрахункові операції в режимі офлайн під час воєнного стану
   Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до абзацу третього ст. 5 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій    у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.
Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця (абзац четвертий ст. 5 Закону № 265).
Абзацом сьомим ст. 5 Закону № 265 визначено, що використання ПРРО у період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, забороняється.
Водночас, Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Закону № 265, зокрема, розд. ІІ «Прикінцеві положення» доповнений новим п. 13.
Так, згідно з п. 13 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 265 на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану або обставин непереборної сили:
проведення розрахункових операцій, що здійснюються  в режимі офлайн та використання фіскальних номерів із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, можуть здійснюватися з перевищенням строків, встановлених абзацами третім      і четвертим ст. 5 Закону № 265; зупинено дію абзацу сьомого ст. 5 Закону № 265.
Податковий календар на січень 2023 року
 
9 січня, понеділок
Останній день подання:
звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за грудень 2022 року (форма звіту № 1-РС);
звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за грудень 2022 року (форма звіту № 2-РС);
звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за грудень 2022 року (форма звіту № 3 - РС);
звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за грудень 2022 року (форма звіту № 1-ОА);
звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за грудень 2022 року (форма звіту № 1-ОТ)
16 січня, понеділок
Останній день подання:
звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) за грудень 2022 року;
довідки про використані розрахункові книжки за грудень 2022 року (п. 7 ст. 3 Закону № 265)
 19 січня, четвер
Останній день сплати:
єдиного внеску, нарахованого за ІV квартал фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність та членами фермерських господарств
 20 січня, п’ятниця
Останній день подання:
податкової декларації рентної плати за грудень з розрахунком:
-    рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за грудень у разі не подання податкової декларації на 2022 рік;
податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні за грудень 2022 року;
податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2022 року;
декларації акцизного податку за грудень 2022 року;
податкової декларації платниками єдиного податку ІІІ групи, які використовують особливості оподаткування у розмірі 2 відсотки доходу, за грудень 2022 року;
фізичними особами - підприємцями податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за грудень 2022 року, у разі не подання податкової декларації на 2022 рік
Останній день сплати:
за січень 2023 року авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп;
єдиного внеску, нарахованого за грудень 2022 року роботодавцями за найманих працівників (крім гірничих підприємств)
 30 січня, понеділок
Останній день сплати:
плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за грудень 2022 року;
юридичними особами авансового внеску за ІV квартал 2022 року податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
юридичними особами авансового внеску за ІV квартал 2022 року транспортного податку;
єдиного податку з юридичних осіб платниками четвертої групи за IV квартал 2022 року;
єдиного податку з юридичних осіб платниками єдиного податку третьої групи з особливостями оподаткування за грудень 2022 року;
за грудень 2022 року рентної плати за:
-          користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
-          користування радіочастотним ресурсом України;
-          транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
-          транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
податку на додану вартість за грудень 2022 року;
акцизного податку за грудень 2022 року;
єдиного податку платниками ІІІ групи, які використовують особливості оподаткування у розмірі 2 відсотки доходу, за результатами декларацій поданих за грудень 2022 року;
плати за землю фізичними особами - підприємцями - власниками та землекористувачами земельних ділянок за грудень 2022 року;
єдиного внеску, нарахованого за грудень 2022 року, гірничими підприємствами за найманих працівників;
за грудень 2022 року податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді:
-          процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;
-     процентів на вклади члена кредитної спилки;
за грудень 2022 року податковим агентом податку на доходи фізичних осіб за попередній місяць, у разі якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку;
за грудень 2022 року податковим агентом військового збору, у разі якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку
 31 січня, вівторок
Останній день сплати:
авансового внеску з податку на прибуток підприємств з пунктів обміну іноземних валют за січень 2023 року.
 
Більше 683 млн грн військового збору спрямували платники Рівненщини на підтримку обороноздатності України
 
У 2022 році платниками податків Рівненщини до державного бюджету сплачено понад 683 млн грн військового збору. Порівняно з 2021 роком надходження збільшились на 180 млн грн, або майже на 36 відсотків. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.
За його словами, позитивна динаміка надходжень військового збору забезпечується відповідальними платниками податків регіону, які, незважаючи на сучасні реалії, добросовісно виконують свої податкові обов’язки, дотримуються законодавства про працю, тим самим вносять посильний вклад у нашу Перемогу над загарбниками.
Податківці нагадують, що військовий збір, який спрямовується на підтримання обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі, запроваджено з серпня 2014 року. Його ставка становить 1,5 % від об’єкта оподаткування. Цим збором оподатковуються доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), а також іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України. Тож кожен платник, отримуючи легальні доходи та сплачуючи військовий збір, фінансово підтримує Збройні Сили України.
 
Перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката можна самостійно
 
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу, що перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, отриманого в Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України (далі – КН ЕДП ДПС), можна на вебсайті КН ЕДП ДПС наступним чином:
1) за посиланням Головна / «Пошук сертифікатів та СВС» / «Пошук сертифікатів».
Для цього в полі:
«код ЄДРПОУ» необхідно зазначити відповідно код ЄДРПОУ (для юридичних осіб);
«Реєстраційний номер облікової картки платника податків» – реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта у разі, якщо через релігійні переконання користувач в установленому порядку відмовився від реєстраційного номеру облікової картки платника податків та має відповідну відмітку у паспорті (для фізичних осіб);
«УНЗР ІD картки» – унікальний номер запису у реєстрі ІD картки (для фізичних осіб).
При цьому пошук сертифікатів користувачем може здійснюватись за одним або декількома реквізитами.
Після проставлення відповідних реквізитів користувачу необхідно натиснути «Пошук». У вікні «Результати пошуку» зазначено відомості про початок та закінчення строку дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа;
2) за допомогою безкоштовного програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» (далі – Програма), актуальна версія якого доступна для завантаження за посиланням: Головна / «Отримання електронних довірчих послуг» / «Програмне забезпечення» / «Засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки – «ІІТ Користувач ЦСК-1» / «Інсталяційний пакет «ІІТ Користувач ЦСК-1.3.1 (версія:1.3.1.46)».
Після завантаження Програми необхідно в меню Програми натиснути посилання «Переглянути сертифікати». Із наведеного переліку сертифікатів необхідно вибрати свій сертифікат або, у разі його відсутності, додати його за допомогою кнопки «Імпортувати». Натиснути на вибраний сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші, обрати пункт «Детальна інформація». У вікні, яке з’явилось, можна переглянути детальну інформацію про кваліфікований сертифікат відкритого ключа, у т.ч. щодо терміну його дії.
З початку року до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло понад 6 мільярдів гривень платежів
За січень - вересень поточного року у розпорядження місцевих громад Рівненщини платниками податків спрямовано 6,2 млрд гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року це більше на 23,5 відсотка, або на 1,2 млрд гривень. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.
Найбільшу питому вагу, а це понад 77 відсотків, у формуванні місцевих бюджетів Рівненщини складає податок на доходи фізичних осіб - 4,8 млрд гривень. Темп росту ПДФО до січня - вересня минулого року забезпечено на рівні 32 відсотки, що в абсолютній сумі становить понад 1,2 млрд гривень.
Єдиного податку від представників малого бізнесу надійшло до бюджетів громад майже 642 млн грн (10 відсотків від загальної суми надходжень).
Також серед бюджетоформуючих податків місцевих бюджетів:
- земельний податок та орендна плата, які надійшли до  бюджету в сумі 373 млн гривень;
- акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 116,5 млн гривень;
- податок на нерухоме майно — 86,9 млн гривень.
Дякуємо сумлінним платникам за підтримку економічної спроможності, як Рівненщини зокрема, так і України вцілому. Разом переможемо!
 
Податкова амністія: одноразовим добровільним декларуванням можуть скористатися фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи
В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що згідно з абзацом першим п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.
При цьому, визначення фізичної особи як «резедента» для ПКУ регулює п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, відповідно до якого:
- фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.
Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Якщо всупереч закону фізична особа – громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.      Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого – четвертого п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.
Відповідно до абзаців другого – четвертого п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.
 Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який період, починаючи з 01 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції, передбачені п. 37 частини першої ст. 1 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції» із змінами та доповненнями.
 
ПРРО - розрахункові операції в режимі офлайн під час воєнного стану
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до абзацу третього ст. 5 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій    у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.
Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця (абзац четвертий ст. 5 Закону № 265).
Абзацом сьомим ст. 5 Закону № 265 визначено, що використання ПРРО у період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, забороняється.
Водночас, Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Закону № 265, зокрема, розд. ІІ «Прикінцеві положення» доповнений новим п. 13.
Так, згідно з п. 13 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 265 на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану або обставин непереборної сили:
проведення розрахункових операцій, що здійснюються  в режимі офлайн та використання фіскальних номерів із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, можуть здійснюватися з перевищенням строків, встановлених абзацами третім      і четвертим ст. 5 Закону № 265; зупинено дію абзацу сьомого ст. 5 Закону № 265.
Доходи, отримані від фізичних осіб за оренду майна, підлягають декларуванню
В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують жителям Рівненщини, що відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає при отриманні:
доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини або договору дарування, за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;
доходів від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також дохід від операцій з цінними паперами;
іноземного доходу;
та в інших передбачених Кодексом.
Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходи фізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Кодексу;
від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до цього розділу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок  та військовий збір;
у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.
Крім того, платники податку мають право подати податкову декларацію з метою використання права на податкову знижку.
Фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну своїх даних, які вносяться до облікової картки
В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу платників податків, що відповідно до пункту 63.1 статті 63 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Дані про місце проживання фізичних осіб є обов’язковими і мають суттєве значення для реєстрації та обліку платників податків, оскільки відповідно до статті 45 Кодексу податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
Відповідно до пункту 70.2 статті 70 Кодексу інформація про місце проживання особи вказується платником при заповненні Облікової картки фізичної особи – платника податків або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) на момент реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків або в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.
Також, відповідно пункту 70.7 статті 70 Кодексу фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну своїх даних, які вносяться до облікової картки або повідомлення (у т.ч. про зміну місця проживання) протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви.
Порядок реєстрації / внесення змін до Державного реєстру визначено Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 25.10.2017 за № 1306/31174 (із змінами).
Територіальні громади Рівненщини отримали понад 740 млн гривень єдиного податку
За десять місяців поточного року малий бізнес Рівненської області сплатив до бюджетів територіальних громад   743,6 млн грн єдиного податку. Приріст до аналогічного періоду минулого року склав 39,8 млн гривень. Про це повідомила заступник начальника  Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній.
Значна частина - 579,8 млн грн,  або 80% від загальної суми сплаченого єдиного податку,   – внесок фізичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування.
Юрособи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили  98,2 млн грн, а сільськогосподарські товаровиробники (четверта група спрощенців) – 65,5 млн грн єдиного податку.
«Своєчасна сплата податків – це не лише внесок в економіку України, а й підтримка нашої армії. Тож, податкова служба Рівненщини просить усіх платників, котрі провадять діяльність, своєчасно перераховувати передбачені законом податки до бюджетів усіх рівнів» -  зазначила Зоя Хоній.
 
Податкова амністія: одноразова добровільна декларація подається безпосередньо декларантом лише в електронній формі
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що до 1 березня 2023 року триває податкова амністія, в рамках якої громадяни можуть легалізувати активи, придбані за доходи, що не були оподатковані. Згідно з п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків (далі – декларант).
Відповідно до п.п. 6.2 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) подається безпосередньо декларантом до контролюючого органу, в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розд. II ПКУ, та особливостей, встановлених підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
При цьому, згідно з п. 42 прим. 1.5 ст. 42 прим. 1 розд. II ПКУ платник податків стає користувачем Електронного кабінету та набуває право, зокрема, подавати звітність в електронній формі після проходження в електронному кабінеті електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису з дотриманням вимог Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами та доповненнями та Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» із змінами та доповненнями або тих сервісів ідентифікації, використання яких дозволяється методологом Електронного кабінету.
Таким чином, Декларацію декларант має подати особисто в електронній формі.
 
Податкова знижка: які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, повинен подати платник податку, щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом
Декларант повинен надати документи, що підтверджують витрати, які включаються до податкової знижки:
-кредитний договір та нотаріально завірений договір іпотеки;
-відповідні платіжні документи, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);
-паспорт платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит або разом із паспортом з безконтактним електронним носієм – довідку про реєстрацію місця проживання, видану органом реєстрації.
Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи (далі – Декларація), а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом України.
У разі якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в Декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.
Жителі Рівненщини задекларували понад 1 млрд грн доходів
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що впродовж  січня-жовтня 2022 року, в рамках кампанії декларування доходів за минулий рік, жителі Рівненщини подали 5609 податкових декларацій про майновий стан і доходи.
Із загальної кількості декларацій  2769 подали громадяни, які виявили бажання реалізувати своє право на податкову знижку.
В цілому, сума задекларованих доходів склала 1 281,2 млн грн, до сплати нараховано 24,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 3,5 млн грн  військового збору.
Нагадаємо, що  відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:
доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини або договору дарування, за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;
доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також дохід від операцій з цінними паперами;
іноземного доходу;
та в інших випадках, передбачених Кодексом.
Запитували-відповідаємо: чи переноситься право на отримання податкової знижки за витратами 2021 року на наступний 2023 рік?
Податкова знижка для фізичних осіб – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (підпункт 14.1.170. статті 14 ПКУ). 
Тобто, податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого загальнодержавного податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного податкового року платником податку. Витрати мають підтверджуватися платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, що ідентифікують продавця послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково відображається вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги (підпункт 166.2.1 статті 166 ПКУ). 
Податкова знижка буває різна. Вона може включати витрати за користування іпотечним житловим кредитом, благодійні внески неприбутковим організаціям, витрати за навчання та багато інших витрат. Повний перелік витрат, за які можна отримати податкову знижку, визначається пунктом 166.3 статті 166 ПКУ.
Існують обмеження при отриманні податкової знижки:
- сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ. 
- якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 ПКУ). 
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. 
Тож якщо платник податку на доходи фізичних осіб до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Податкова амністія - цивілізований спосіб легалізації доходів
В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують, що до 1 березня 2023 року в Україні триває кампанія  одноразового (спеціального) добровільного декларування (так звана податкова амністія), яка розпочалась 1 вересня 2021 року. Ця процедура є добровільною і одноразовою. Громадяни мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належить, і з яких не були сплачені податки і збори. В добровільній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.
Звертаємо увагу, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування - це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог чинного законодавства та/або міжнародних договорів.
Декларують: фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи та фізичні особи - нерезиденти України, які на момент отримання об'єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків.
Об’єкти декларування: нерухоме майно (земельні ділянки; об’єкти житлової/нежитлової нерухомості); рухоме майно (транспортні засоби та інші самохідні машини інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо); валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках,   національна валюта та іноземна валюта(крім коштів у готівковій формі), права грошової вимоги(у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи; інші об’єкти (частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності, цінні папери, права на отримання дивідендів, процентів чи майнової вигоди та інші активи (майно; банківські метали, що не розміщені на рахунка; пам'ятні банкноти та монети; майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу).
Не є об’єктами декларування: активи фізичної особи, одержані (набуті) декларантом внаслідок вчинення діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення, крім кримінальних правопорушень або інших порушень законодавства, пов'язаних із ухиленням від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів); ухиленням від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; порушеннями у сфері валютного законодавства; порушеннями у сфері захисту економічної конкуренції в частині порушення, передбаченого пунктом 12 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції"; активи фізичної особи, які належать декларанту, стосовно якого розпочато досудове розслідування або судове провадження щодо таких активів за ознаками кримінальних правопорушень; активи декларанта, які обліковуються (знаходяться) на рахунках фінансових установ та/або розташовані (зареєстровані) на території країни, визнаної державою-агресором згідно із законом, чи мають джерела походження з такої країни.
Ставки збору: загальна ставка 5% ; 9% - закордонні активи; 2,5% - активи у вигляді ОВДП (облігації внутрішньої державної позики).
Альтернативні ставки збору: як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом в електронній формі через електронний кабінет платника.
При цьому, декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках в банках України до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.
Гарантії суб’єктам декларування: не проводиться податкова перевірка щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою таких доходів; одноразові (спеціальні) добровільні декларації, а також відомості, що містяться в них, не можуть бути використані в розслідуваннях та/або перевірках стосовно декларанта, а також як докази у кримінальних провадженнях, справах про адміністративні правопорушення, цивільних та адміністративних справах; відомості, що містяться у відповідних одноразових (спеціальних) добровільних деклараціях та доданих до них документах, є конфіденційною інформацією та не підлягають розголошенню без письмової згоди декларанта, крім випадків, коли це прямо передбачено законами або рішенням суду.
Одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку (виявлення арифметичних та логічних помилок). Таким чином, податковими органами не проводяться документальні перевірки, що свідчить про відсутність фіскальної складової.
 
За 10 місяців цього року платники податків Рівненщини сплатили до бюджету майже 11,5 мільярдів гривень
На Рівненщині, порівняно з січнем  -жовтнем минулого мирного року, приріст надходжень становить 21,4% або плюс 2 млрд 24 млн гривень. Про це повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий та додав, що за 10 місяців цього року до бюджетів усіх рівнів надійшло 11 мільярдів 469 мільйонів гривень. Зокрема, надходження до державного бюджету становлять 4,5 млрд грн, це на 17,3% більше, ніж у січні-жовтні 2021 року. До місцевих бюджетів платниками податків сплачено 6,9 млрд грн,  що більше як минулого року на 1,4 млрд  гривень.
Крім того, роботодавцями та самозайнятими особами сплачено у січні-жовтні поточного року 7,6 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування (на понад третину більше відповідного періоду 2021 року), що вкрай важливо для своєчасної та повної виплати пенсій та соціальних виплат.
«Незважаючи на війну, бізнес Рівненщини працює над відновленням економіки регіону. Дякую відповідальним платникам податків, які підтримують нашу державу у складний воєнний час: працюють, зберігають робочі місця та сумлінно сплачують до бюджету податки», - зазначив Владислав Грабовий.
 
Для підтримки української армії платники податків Рівненщини перерахували понад пів мільярда гривень військового збору
 Упродовж десяти місяці 2022 року платниками податків області перераховано до державного бюджету 537 млн 435 тис грн військового збору. Порівняно з січнем – жовтнем 2021 року надходження збору зросли на третину, або на 138,3 млн  гривень. Про це повідомив  в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.
«Такі показники надходження військового збору – результат відповідальної позиції як працедавців нашого краю, так і громадян, які самостійно декларують свої доходи та сплачують податки», – зазначив Владислав Грабовий.
Нагадуємо, що військовий збір – це внесок кожного офіційно працюючого українця на підтримку та реформу Збройних Сил України. Ставка збору не змінювалася протягом останніх років і становить 1,5% об’єкта оподаткування.
 
Податкова амністія: хто може скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом
Згідно з абзацом першим п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.
При цьому, визначення фізичної особи як «резедента» для ПКУ регулює п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, відповідно до якого:
фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
 У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.
 Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Якщо всупереч закону фізична особа – громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.
Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого – четвертого п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.
Відповідно до абзаців другого – четвертого п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.
Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який період, починаючи з 01 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції, передбачені п. 37 частини першої ст. 1 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції» із змінами та доповненнями.
Платники податків Рівненщини перерахували до місцевого бюджету 7 мільярдів гривень
За результатами діяльності впродовж січня – жовтня 2022 року платники податків Рівненщини сплатили до місцевого бюджету 6 млрд 976 млн гривень. Ця сума перевищує надходження десяти місяців минулого року  на 1,4 млрд гривень.
У розрізі надходжень найбільші суми до скарбниць громад було перераховано з таких платежів, як:  податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, податку на нерухоме майно.
Зокрема, платники перерахували 5,4 млрд грн податку на доходи з фізичних осіб, що на  1,3 млрд грн більше, ніж минулого року. Представники малого бізнесу сплатили 743 млн грн єдиного податку, а це на 40 млн грн більше, ніж за десять місяців 2021 року. Надходження від земельного податку склали 425 млн гривень, що перевищило надходження  минулого року на 6 млн гривень.
Висловлюємо щиру вдячність керівникам підприємств, установ та організацій, приватним підприємцям, які в період війни  забезпечують належну сплату податкових платежів. Саме завдяки відповідальній сплаті податків і зборів тримається фінансова оборона України.
 
В яких випадках працівник, який є студентом, має право на підвищену податкову соціальну пільгу
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), з урахуванням норм абзацу першого п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ.
Разом з тим, п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ передбачено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету.
Враховуючи викладене, якщо студент отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується.
Разом з тим, якщо студент не отримує дохід у вигляді стипендії або отримує стипендію, яка виплачується не з бюджету, то він має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ.
 
До уваги платників: працюють «гарячі лінії» з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН
Звертаємо увагу платників податків, що з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можна звертатись як на податкові платформи, так і на телефонні «гарячі лінії», які функціонують у територіальних органах ДПС.
Головне управління ДПС у Рівненській області
(
також для платників Харківської області)
(0362) 692597
(0362) 692524
(0362) 692562
Для отримання інформаційно-довідкових послуг із зазначених питань звертайтесь до Контакт-центру ДПС за тел.: 0-800-501-007 (обрати напрямок «9»).
Місцеві бюджети Рівненщині отримали майже 19 мільйонів гривень за право торгівлі підакцизними товарами
    Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Рівненській  області, за десять місяців 2022 року за право експорту, оптової, роздрібної торгівлі та зберігання підакцизних товарів суб’єкти господарювання сплатили 18 млн 612 тис грн плати за ліцензії. Зокрема у жовтні надійшло 2,1 млн гривень.
Із загальної суми надходжень за десять місяців в області найбільше сплачено за отримані ліцензії на оптову торгівлю алкоголем і тютюном (2,3 млн  грн) та за отримані ліцензії на право роздрібної реалізації горілчаної продукції та цигарок (14,7  млн  грн).
Податкова служба області нагадує, що наявність ліцензії на реалізацію – головна умова для продажу будь-якої  підакцизної продукції оптом та у роздріб.  ЇЇ відсутність ставить під сумнів якість пропонованої горілчаної продукції чи тютюнових виробів. А це означає, що без ліцензійна торгівлі спиртним та цигарками може нести загрозу життю і здоров’ю споживачів. Окрім того, безліцензійна діяльність позбавляє бюджет передбачених законом надходжень.
Споживачам варто перевіряти наявність ліцензії у продавця лікеро-горілчаної продукції, тютюнових виробів та пального з тим, щоб отримати легальний та якісний товар. На кожній одиниці спиртного чи тютюнових виробів обов’язково повинна бути марка акцизного податку встановленого зразка, - звертають увагу в податковій службі.
 
Податковою знижкою можна скористатись до кінця року
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до норм ст.166 Податкового кодексу України платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Податкова знижка для фізичних осіб – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом.
Звертаємо увагу, що задекларовані витрати повинні бути  підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Декларацію можна подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом Державної податкової служби «Електронний кабінет» (у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи»).
 
Суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами, зобов’язані використовувати касові апарати
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують суб’єктам господарювання, які здійснюють продаж лікарських засобів чи виробів медичного призначення, що вони зобов’язані використовувати класичні касові апарати чи програмні РРО при продажу таких товарів та видавати фіскальні чеки покупцям.
Звертаємо увагу громадян на те, що отриманий від продавця в аптеці фіскальний чек, є належним розрахунковим документом, що підтверджує факт продажу, зокрема ліків.
Просимо громадян повідомляти про факти продажу лікарських засобів без застосування РРО/ПРРО або без видачі відповідних фіскальних чеків через чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram або за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «6». 
Платники податків Рівненщини перерахували до місцевого бюджету 7 мільярдів гривень
За результатами діяльності впродовж січня – жовтня 2022 року платники податків Рівненщини сплатили до місцевого бюджету 6 млрд 976 млн гривень. Ця сума перевищує надходження десяти місяців минулого року  на 1,4 млрд гривень.
У розрізі надходжень найбільші суми до скарбниць громад було перераховано з таких платежів, як:  податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, податку на нерухоме майно.
Зокрема, платники перерахували 5,4 млрд грн податку на доходи з фізичних осіб, що на  1,3 млрд грн більше, ніж минулого року. Представники малого бізнесу сплатили 743 млн грн єдиного податку, а це на 40 млн грн більше, ніж за десять місяців 2021 року. Надходження від земельного податку склали 425 млн гривень, що перевищило надходження  минулого року на 6 млн гривень.
Висловлюємо щиру вдячність керівникам підприємств, установ та організацій, приватним підприємцям, які в період війни  забезпечують належну сплату податкових платежів. Саме завдяки відповідальній сплаті податків і зборів тримається фінансова оборона України.
 
В яких випадках працівник, який є студентом, має право на підвищену податкову соціальну пільгу
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), з урахуванням норм абзацу першого п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ.
Разом з тим, п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ передбачено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету.
Враховуючи викладене, якщо студент отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується.
Разом з тим, якщо студент не отримує дохід у вигляді стипендії або отримує стипендію, яка виплачується не з бюджету, то він має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ.
 
До уваги платників: працюють «гарячі лінії» з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН
Звертаємо увагу платників податків, що з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можна звертатись як на податкові платформи, так і на телефонні «гарячі лінії», які функціонують у територіальних органах ДПС.
Головне управління ДПС у Рівненській області
(
також для платників Харківської області)
(0362) 692597
(0362) 692524
 
Для отримання інформаційно-довідкових послуг із зазначених питань звертайтесь до Контакт-центру ДПС за тел.: 0-800-501-007 (обрати напрямок «9»).
За 10 місяців цього року платники податків Рівненщини сплатили до бюджету майже 11,5 мільярдів гривень
На Рівненщині, порівняно з січнем  -жовтнем минулого мирного року, приріст надходжень становить 21,4% або плюс 2 млрд 24 млн гривень. Про це повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий та додав, що за 10 місяців цього року до бюджетів усіх рівнів надійшло 11 мільярдів 469 мільйонів гривень. Зокрема, надходження до державного бюджету становлять 4,5 млрд грн, це на 17,3% більше, ніж у січні-жовтні 2021 року. До місцевих бюджетів платниками податків сплачено 6,9 млрд грн,  що більше як минулого року на 1,4 млрд  гривень.
Крім того, роботодавцями та самозайнятими особами сплачено у січні-жовтні поточного року 7,6 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування (на понад третину більше відповідного періоду 2021 року), що вкрай важливо для своєчасної та повної виплати пенсій та соціальних виплат.
«Незважаючи на війну, бізнес Рівненщини працює над відновленням економіки регіону. Дякую відповідальним платникам податків, які підтримують нашу державу у складний воєнний час: працюють, зберігають робочі місця та сумлінно сплачують до бюджету податки», - зазначив Владислав Грабовий.
 
Для підтримки української армії платники податків Рівненщини перерахували понад пів мільярда гривень військового збору
 Упродовж десяти місяці 2022 року платниками податків області перераховано до державного бюджету 537 млн 435 тис грн військового збору. Порівняно з січнем – жовтнем 2021 року надходження збору зросли на третину, або на 138,3 млн  гривень. Про це повідомив  в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.
«Такі показники надходження військового збору – результат відповідальної позиції як працедавців нашого краю, так і громадян, які самостійно декларують свої доходи та сплачують податки», – зазначив Владислав Грабовий.
Нагадуємо, що військовий збір – це внесок кожного офіційно працюючого українця на підтримку та реформу Збройних Сил України. Ставка збору не змінювалася протягом останніх років і становить 1,5% об’єкта оподаткування.
 
Податкова амністія: хто може скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом
Згідно з абзацом першим п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.
При цьому, визначення фізичної особи як «резедента» для ПКУ регулює п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, відповідно до якого:
фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
 У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.
 Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Якщо всупереч закону фізична особа – громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.
Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого – четвертого п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.
Відповідно до абзаців другого – четвертого п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.
Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який період, починаючи з 01 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції, передбачені п. 37 частини першої ст. 1 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції» із змінами та доповненнями.
 
До уваги платників ПДВ!
Шановні суб’єкти господарювання, в Головному управлінні ДПС у Рівненській області діє «гаряча лінія» для платників податку на додану вартість.
Якщо у вас виникли питання щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, внесення до категорії ризикових, розгляду Таблиць даних платника податку на додану вартість, отримати відповіді можна за телефоном (0362)692-597.
«Гаряча лінія» працює у робочі дні з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00, у п’ятницю – з 8.00 до 15.45 (під час повітряної тривоги телефон не працює).
Перевірити наявність чи відсутність податкового боргу кожен може самостійно
В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу платників податків, що інформацію про наявність податкового боргу громадяни України, які не є суб’єктами господарювання, можуть отримати наступним чином:
1. Скориставшись Електронним кабінетом ДПС України: https://cabinet.tax.gov.ua та через офіційний вебпортал ДПС.
Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.
У приватній частині Електронного кабінету режим «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника). Червоним кольором позначені суми заборгованості перед бюджетом.
2. Громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до податкового органу:
- за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
- за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо нарахованої суми транспортного податку;
- за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо нарахованої суми плати за землю.
 
Місцеві бюджети Рівненщини отримали понад 16 мільйонів гривень за право торгівлі підакцизними товарами
Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, за дев’ять місяців 2022 року за право оптової, роздрібної торгівлі та зберігання підакцизних товарів суб’єкти господарювання сплатили 16 млн 836 тис грн плати за ліцензії.
Зокрема, в області сплачено  2,8  мільйона за отримані ліцензії на оптову торгівлю алкоголем, тютюном, спиртом етиловим та пальним, понад 13,5  мільйона отримали громади від платників за ліцензії на право роздрібної реалізації горілчаної продукції та цигарок. Придбання ліцензій на зберігання пального додало бюджету 0,5 мільйона гривень. 
У  Головному управлінні ДПС у Рівненській області наголошують, що наявність ліцензії на реалізацію – головна умова для продажу будь-якої  підакцизної продукції оптом та у роздріб. ЇЇ відсутність ставить під сумнів якість пропонованої горілчаної продукції чи тютюнових виробів. А це означає, що без ліцензійна торгівлі спиртним та цигарками може нести загрозу життю і здоров’ю споживачів. Окрім того, без ліцензійна діяльність позбавляє бюджет передбачених законом надходжень.
Споживачам варто перевіряти наявність ліцензії у продавця лікеро-горілчаної продукції, тютюнових виробів та пального з тим, щоб отримати легальний та якісний товар. На кожній одиниці спиртного чи тютюнових виробів обов’язково повинна бути марка акцизного податку встановленого зразка.
 
Податкова амністія: подання уточнюючої одноразової (спеціальної) добровільної декларації
ня ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає перевірці у спеціальному порядку.
 Уточнююча Декларація подається декларантом:
     у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки арифметичних та логічних помилок у відповідній Декларації, що не призвели до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (абзац другий п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ);
     у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки відповідної Декларації арифметичної помилки, що призвела до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (абзац третій п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ);
     у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки відповідної Декларації арифметичної помилки, що призвела до переплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (абзац четвертий п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4розд. XX ПКУ);
     після подання Декларації з урахуванням положень абзацу першого п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ та протягом періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант може одноразово скористатися правом додаткового розміщення коштів у національній та/або іноземній валюті у готівковій формі та/або банківських металах на спеціальному рахунку (абзац другий п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ).
При цьому, згідно з абзацом першим п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання Декларації; 
     після завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої Декларації виключно у випадках, передбачених підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ (абзац перший п.п. 6.3 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ);
При цьому, в даному випадку уточнююча Декларація подається декларантом за умови подання ним звітної (нової звітної) Декларації до строку закінчення зазначеного декларування та отримання за результатами проведеної камеральної перевірки повідомлення.
Уточнююча Декларація подається протягом 20 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.
Підприємства Рівненщини сплатили понад 450 млн грн податку на прибуток
Упродовж дев’яти місяців  2022 року суб’єкти господарювання Рівненської області сплатили до зведеного бюджету України 454,7 млн грн податку на прибуток підприємств, що на 109 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року. При цьому, до державного бюджету надійшло 411,6 млн грн цього платежу (+ 100  млн грн до 2021 року). Місцеві скарбниці з початку року отримали 43,1 млн грн (+9 млн грн до 2021 року).
В податковій службі області нагадують, що своєчасно сплачуючи податки,  кожен платник робить свій вклад у фінансову стабільність нашої держави, що дає можливість забезпечувати обороноздатність країни.
Дякуємо всім платникам за активну громадянську позицію, розуміння та підтримку!
Потрібно провести звірку за платежами – зробіть це дистанційно
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що будь-хто з платників має доступ до власної інформації стосовно своєї діяльності 24/7 за наявності електронного цифрового підпису. Так, в  Е-кабінеті діє електронний сервіс, з використанням якого платники мають можливість доступу у режимі реального часу до даних інтегрованих карток платників податків, а також отримання підтверджуючого документу щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення.
Тобто, платник податків має можливість безперешкодно у дистанційному режимі отримати інформацію щодо повноти та своєчасності розрахунків з бюджетами та фондами соціального та пенсійного забезпечення, а також провести звірку відповідності своїх даних.
 
 
Податковий борг - кошти, які не надійшли до державного та місцевих бюджетів та не зможуть бути використані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків
 
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу платників податків на проблемні питання щодо наявності податкового боргу. Сьогодні це особливо актуально, адже в період  воєнного стану кожен повинен забезпечувати фінансову сторону життєдіяльності держави і наповнювати бюджет, підтримувати Збройні Сили України.
На Рівненщині, станом на початок жовтня податковий борг (у т.ч. несплачені поточні податкові зобов’язання у період воєнного стану)  до зведеного бюджету склав 758,4 млн грн, у т.ч. до місцевих бюджетів  – 296,4 млн гривень.  Зокрема, загальний борг суб’єктів господарювання становить 733,5 млн грн, решту – 24,9 млн грн боргують громадяни. При цьому більше 15 тисяч платників податків мають незначні суми податкового боргу (до 100 гривень).
З метою подальшого недопущення зростання кількості боржників податківцями проводиться відповідна робота, результатом якої є  погашення у поточному році боргів перед державою більше як 2 тисячами платниками  в сумі понад 88 млн гривень.
Нагадуємо, що детальніше про суму заборгованості, вид податку та підстави виникнення податкового боргу кожен може дізнатись, скориставшись сервісом – Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua), або ж звернувшись за телефонами до фахівців управління по роботі з податковим боргом чи Центрів обслуговування  за місцем реєстрації як платника податків.
 
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
 
 
 
Cамотні мама, тато чи опікун мають право скористатися підвищеною податковою соціальною пільгою
 
 
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу, що порядок надання податкових соціальних пільг встановлений ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Відповідно до п.п. 169.1.1 ПКУ будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2022 році складає 1240,50 гривень.
Згідно з п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ платник податку, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 ПКУ (у 2022 році – 1860,75 грн), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.
Абзацом першим п.п. 169.4.1 ПКУ визначено, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. У 2022 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, складає 3470 гривень (2481 грн х 1,4).
При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги визначається, як добуток розміру заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу (у 2022 році складає 3470 гривень), та відповідної кількості дітей.
Платник податку, який має право на застосування податкової соціальної пільги, передбаченої п.п. 169.1.3, подає заяву роботодавцю, зазначає у ній про таке право та додає відповідні підтвердні документи.
 
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
 
З початку року до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло понад 6 мільярдів гривень платежів
     За січень - вересень поточного року у розпорядження місцевих громад Рівненщини платниками податків спрямовано 6,2 млрд гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року це більше на 23,5 відсотка, або на 1,2 млрд гривень. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.
     Найбільшу питому вагу, а це понад 77 відсотків, у формуванні місцевих бюджетів Рівненщини складає податок на доходи фізичних осіб - 4,8 млрд гривень. Темп росту ПДФО до січня - вересня минулого року забезпечено на рівні 32 відсотки, що в абсолютній сумі становить понад 1,2 млрд гривень.
Єдиного податку від представників малого бізнесу надійшло до бюджетів громад майже 642 млн грн (10 відсотків від загальної суми надходжень).
Також серед бюджетоформуючих податків місцевих бюджетів:
- земельний податок та орендна плата, які надійшли до  бюджету в сумі 373 млн гривень;
- акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 116,5 млн гривень;
- податок на нерухоме майно — 86,9 млн гривень.
Дякуємо сумлінним платникам за підтримку економічної спроможності, як Рівненщини зокрема, так і України вцілому. Разом переможемо!
 
   Податкова амністія: одноразовим добровільним декларуванням можуть скористатися фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи
     В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що згідно з абзацом першим п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.
При цьому, визначення фізичної особи як «резедента» для ПКУ регулює п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, відповідно до якого:
- фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.
Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
     Якщо всупереч закону фізична особа – громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.      Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого – четвертого п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.
Відповідно до абзаців другого – четвертого п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.
 Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який період, починаючи з 01 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції, передбачені п. 37 частини першої ст. 1 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
     Декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції» із змінами та доповненнями.
 
ПРРО - розрахункові операції в режимі офлайн під час воєнного стану
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до абзацу третього ст. 5 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій    у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.
   Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця (абзац четвертий ст. 5 Закону № 265).
Абзацом сьомим ст. 5 Закону № 265 визначено, що використання ПРРО у період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, забороняється.
Водночас, Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Закону № 265, зокрема, розд. ІІ «Прикінцеві положення» доповнений новим п. 13.
    Так, згідно з п. 13 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 265 на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану або обставин непереборної сили:
проведення розрахункових операцій, що здійснюються  в режимі офлайн та використання фіскальних номерів із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, можуть здійснюватися з перевищенням строків, встановлених абзацами третім      і четвертим ст. 5 Закону № 265; зупинено дію абзацу сьомого ст. 5 Закону № 265.
 
 

     Платники податків Рівненщини спрямували на соціальні видатки 6,7 мільярда гривень

У січні - вересні 2022 року до пенсійного і соціальних фондів платники податків Рівненської області направили 9  мільярдів 741 мільйон гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що на 1,8 млрд грн,  або на 36,9%  перевищує надходження відповідного періоду минулого року.
Нагадуємо, що з 1 жовтня 2022 року згідно з Держбюджетом на 2022 рік розмір мінімальної зарплати становить:
- у місячному розмірі - 6700 грн (на 200 грн більше ніж було встановлено з 1 січня - 6500 грн);
- у погодинному розмірі - 40,46 грн (на 1 грн і 20 копійок більше, ніж було з  1 січня 2022 року - 39,26 грн).
Отже, із 1 жовтня 2022 року:  
- мінімальний страховий внесок з ЄВ, який потрібно сплачувати за основних працівників, складає - 1474 грн;
- максимальна база для нарахування ЄВ - 100500 грн;
- ЄВ для ФОПів-єдинників, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у розрахунку на місяць - 1474 гривень.
Головне управління ДПС у Рівненській області вдячне всім платникам податків, хто мав можливість своєчасно сплатити податки, збори, платежі та продовжує сплачувати податкові зобов’язання, цим самим пришвидшуючи перемогу!
 
     У яких випадках громадянин звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи?
Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:
      а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:
      є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
      перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
      перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
      перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
      б) в інших випадках, визначених розд. IV ПКУ.
      Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
      від податкових агентів, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
      виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розд. IV ПКУ;
      від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розд. IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до розд. IV ПКУ;
      у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до розд. IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.
 
 
      Фізичній особі необхідно подати одноразову добровільну декларацію, якщо вона володіє коштами, які розміщенні на депозитному банківському рахунку, з яких не були сплачені податки
В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу, що відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.
При цьому об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація), у тому числі валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи (п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Враховуючи викладене, у разі якщо фізична особа володіє коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, то така особа має можливість задекларувати такі кошти шляхом подання Декларації та сплатити збір з одноразового добровільного декларування за відповідною ставкою.
 
   
   
   
   
    Громадяни задекларували майже 1,2 млрд грн доходів, отриманих протягом минулого року
В рамках кампанії декларування доходів громадян за січень-вересень поточного року на Рівненщині громадяни подали більше 5,1 тисяч декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого доходу становить майже 1,2 мільярда гривень.
Громадяни визначили до сплати в бюджет податок на доходи фізичних осіб у сумі 24,8 млн грн, що на 1,5 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Крім того, визначено військового збору у сумі 3,4 млн гривень.
Правом на податкову знижку вже скористалися майже 2,4 тисячі осіб. Ними задекларовано до повернення з бюджету 7,9 млн гривень.
Нагадуємо, що фізичні особи, які бажають скористатися правом на податкову знижку за результатами 2021 року, можуть подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2022 року.
Для спрощення процедури пропонуємо скористатися електронним сервісом «Декларація про майновий стан і доходи» в приватній частині «Електронного кабінету платника», який надає можливість подати разом з декларацією документи, що підтверджують право на податкову знижку.
 
     Податкова амністія: яким чином декларант може скористатися правом одноразового добровільного декларування у разі наявності у нього коштів у готівковій формі
В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу громадян, що скористатись правом на податкову амністію можна до 1 березня 2023 року. Відповідно до п.п. «г» п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації перебувають у готівковій формі.
 Разом з тим, п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі – спеціальні рахунки) до подання Декларації.
Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.
Таким чином, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання Декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.
 
 
 
 
   
Рівненщина: під час дії воєнного стану платники податків зареєстрували 1580 РРО/ПРРО
В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що з моменту запровадження воєнного стану платники податків Рівненщини зареєстрували 1580 реєстраторів розрахункових операцій, з них 877  – програмних та 703 – класичних.
Нагадуємо, що з 01.01.2022 застосування РРО або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку 2 – 4 групи. Реєстратори розрахункових операцій не є обов’язковими для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на І групі спрощеної системи оподаткування, або ж якщо вони здійснюють роздрібну торгівлю на території сіл, проте у такому випадку при здійсненні розрахункових операцій слід застосовувати  розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.
Звертаємо увагу, що Державна податкова служба України розробила нові версії програмного забезпечення ПРРО для iOS та Web, а також оновила версії для Windows та Android. Всі охочі можуть безкоштовно завантажити відповідне програмне забезпечення на вебпорталі ДПС.
Дякуємо відповідальним платникам податків за належне виконання своїх обов’язків навіть під час воєнної агресії російської федерації.
 
Який розмір нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, не підлягає оподаткуванню ПДФО?
 Відповідно до п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу України не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2022 році – 3470 гривень).
Положення п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 ПКУ не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачені п.п. 165.1.47 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.
 
 
 
   
    Платники Рівненщини перерахували до бюджету понад 50 млн грн екологічного податку
Платники Рівненської області, які здійснюють викиди забруднюючих речовин, протягом дев’яти місяців 2022 року перерахували до бюджетів 50,6 млн грн екологічного податку, що на 9,1 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.
З цієї суми 37,5 млн грн спрямовано до держаного бюджету, водночас до місцевих бюджетів надійшло майже 13,1 млн грн екологічного податку.
В Головному управлінні ДПС нагадують, що тимчасово, на період воєнного стану, платників, об’єкти яких зареєстровані на територіях, де ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, звільнено від сплати екологічного податку.
Перелік областей, де проводяться бойові дії, або тимчасово окуповані збройними формуваннями російської федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.
 
Податкова амністія: що таке одноразове добровільне декларування
В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують, що триває одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб, так звана податкова амністія.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування - це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною пунктом 3 підрозділу 94 Податкового кодексу України, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.
Термін подання одноразових (спеціальних) добровільних декларацій подовжено згідно з Законом України від 15.08.2022 № 2516-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України»,  та проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 березня 2023 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.
 
    Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку
Головне управління ДПС  у Рівненській області нагадує, що вимоги про застосування РРО не змінюють базових критеріїв застосування спрощеної системи оподаткування:
  • закони не встановлюють для платників єдиного податку нових вимог щодо будь-якої обов’язкової форми обліку товарів (виключенням є торгівля: технічно складними побутовими товарами, лікарськими засобами, ювелірними виробами, підакцизними товарами);
  • за відсутність документів на товар нові штрафи Законом про РРО не запроваджуються, а навпаки внаслідок прийнятих змін скасовано відповідальність за низку несуттєвих порушень порядку проведення розрахунків;
  • кожен суб’єкт господарювання сфери роздрібної торгівлі та громадського харчування веде кількісний облік товарів з метою контролю залишків та наявності повного асортименту товарів, які ним реалізуються.
Програмне забезпечення програмних РРО інтегрується із бухгалтерськими, іншими програмами, зокрема, в частині створення та ведення номенклатури товарів.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь