В зв’язку з поширенням африканської чуми свиней на території України Сарненське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Застерігає:
УВАГА!
В зв’язку з поширенням африканської чуми свиней на території України
Сарненське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області
Застерігає:
Африканська чума свиней (АЧС) ––захворювання домашніх і диких свиней, яке характеризується високою температурою, посинінням окремих ділянок тіла тварини. Вакцин і медикаментів, які захищають від цієї хвороби, не існує. Все поголів’я свиней у господарствах, куди проникає вірус, гине.
Збудник хвороби надзвичайно стійкий до високої температури і може жити місяцями в тушах свиней, крові, фекаліях, у замороженому чи копченому м’ясі. Збудник стійкий до висушування, заморожування та гниття. При кімнатній температурі вірус зберігається протягом 18 місяців, а здатність викликати хворобу при зберіганні зараженого м’яса у холодильнику, становить до 3 років.
Шляхи зараження африканською чумою свиней
Свині заражаються під час контакту з хворими або інфікованими тваринами. Хвороба також передається та поширюється через продукти забою хворих тварин, корми, пасовища, транспорт, засоби догляду. Комахи, птахи, звірі також є переносниками збудника хвороби.
Ознаки захворювання
Характерне різке підвищення температури тіла до 40,5 – 42,5 С. Інколи відмічається кашель, втрата апетиту, спрага. Через 1 – 2 дні температура знижується , настає параліч задніх кінцівок, тварина гине. Проте хвороба може протікати 4 – 10 діб і більше, при цьому шкіра набуває синюшного кольору, особливо на ділянках вух, п’ятачка, на підгрудді, на стінці живота, а в кінці хвороби численні крововиливи з’являються скрізь. У тварин спостерігається виснаження, набряки суглобів і некрози шкіри. Така тварина може хворіти декілька місяців, а потім гине. Лікування хворих тварин не розроблено.
Профілактика африканської чуми свиней
З метою запобігання заносу збудника хвороби необхідно: утримувати свиней в закритих приміщеннях, обмежити можливі контакти свиней з іншими тваринами, не допускати відвідування свиногосподарств, індивідуальних господарств сторонніми людьми, вчасно проводити дезінфекцію, боротьбу з комахами, не допускати до вживання в їжу продуктів забою невідомого походження та від вимушено забитих підозрілих в захворюванні тварин.
Забороняється:
- вигульне утримання свиней; - вимушений забій (без ветеринарного огляду);
- лікування хворих свиней; - завезення тварин без відповідних документів;
За наявності ознак захворювання свиней або виявленні трупів диких кабанів негайно повідомити ветлікаря державної установи ветеринарної медицини!