Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами
Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в
атмосферне повітря стаціонарними джерелами
ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ ЖУК СЕРГІЙ ЛЕОНІДОВИЧ (ФОП ЖУК С.Л.) має намір отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
РНОКПП суб'єкта господарювання - 3523212752.
Юридична адреса суб’єкта господарювання: 34150, Рівненська обл., Сарненський р-н, с. Трипутня, вул. Садова, буд. 19; тел. (068) 835 83 00, e-mail: sergijzuk014@gmail.com
Місцезнаходження суб’єкта господарювання (промислового майданчика): 34150, Рівненська обл., Сарненський р-н, с. Трипутня.
Мета отримання дозволу на викиди – набуття права експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші.
Відповідно до частин 2 і 3 Статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та Постанови КМУ від 13.12.2017 №1010 «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля», промисловий майданчик не підлягає оцінці впливу на довкілля.
Діяльність ФОП ЖУК С.Л. – виробництво деревного вугілля, яке здійснюється у вуглевипалювальних піролізних печах.
Процес піролізу включає чотири етапи:
- сушіння деревини: температура не вище 150° С; склад деревини майже не змінюється.
- початкова стадія розпаду деревини: температура від 150°С до 270-275°С; утворюються низькомолекулярні продукти.
- стадія піролізу: температура від 270-275°С до 450°С; відбувається інтенсивний розпад целюлози і лігніну і формування структури вугільного залишку.
- прогартування вугілля: температура в діапазоні 450-600°С; характеризується остаточним формуванням структури деревного вугілля.
Викиди забруднюючих речовин здійснюються при виробництві деревного вугілля, вивантаженні деревного вугілля з печей та при роботі грубки для опалювання приміщення.
Якісний та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): тверді суспендовані частинки – 0,539, вуглецю оксид – 1,487, азоту оксиди – 0,671, метан – 0,072, діоксиду вуглець – 263,059, закису азот – 0,057, сірки діоксид – 0,235, неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) – 0,645.
За величинами викидів забруднюючих речовин майданчик по виробництву деревного вугілля не підлягає взяттю на державний облік.
Запропоновані дозволені обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не перевищують величин граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства. Встановлено умови до технологічного процесу, до обладнання та споруд, вимоги щодо неорганізованих джерел викидів.
Перевищення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів відсутні, тому заходи щодо досягнення нормативів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин не розробляються.
Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів, щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря, щодо охорони атмосферного повітря при НМУ та інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, не розробляються.
На підприємстві не має технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування.
Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо видачі дозволу на викиди суб’єктом господарювання просимо надсилати до Рівненської обласної державної адміністрації за адресою: м. Рівне, майдан Просвіти, 1, тел. (0362) 695-165, e-mail: roda@rv.gov.ua.
Зауваження та пропозиції приймаються до розгляду протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації в газеті.