Дубровицька міська рада
Рівненська область, Сарненський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про затвердження правил утримання домашніх - свійських тварин та птиці на території Дубровицької мыської ради.

Дата: 14.03.2025 11:43
Кількість переглядів: 50

 

Фото без опису

ДУБРОВИЦЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

___.___. 2025                              м. Дубровиця                                       № ПРОЄКТ

 

Про затвердження Правил утримання домашніх, свійських тварин та птиці на території Дубровицької міської ради

 

 

Відповідно до п.372 ч.1 ст.26, ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч.2 ст.9 Закону України «Про захист тварин від жорсткого поводження»,  виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Затвердити Правила утримання домашніх, свійських тварин та птиці на території Дубровицької міської територіальної громади, згідно додатку 1.

2. Доручити головному спеціалісту відділу земельних відносин, екології та благоустрою Дубровицької міської ради (Ярослав ЛЕГКИЙ) оприлюднити дане рішення у десятиденний строк після його прийняття на офіційному веб-сайті Дубровицької міської ради.

3. Рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення відповідно до вимог чинного законодавства України.

4. Контроль за виконанням даного рішення  доручити постійній комісії міської ради  з питань регулювання земельних відносин, містобудування, архітектури  та охорони навколишнього середовища (голова Микола ПЕТРУШКО) та начальнику відділу земельних відносин, екології та благоустрою Дубровицької міської ради (Катерина ПШЕНИЧНА).

 

 

 

Міський голова                                                               Богдан МИКУЛЬСЬКИЙ

 

                   Додаток 1

           ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Дубровицької міської ради від «_____»_________ 2025р. №______

 

ПРАВИЛА

утримання домашніх, свійських тварин та птиці

на території  Дубровицької міської територіальної громади

 

  1. Загальні положення

 

1.1. Правила утримання домашніх тварин на території  Дубровицької міської територіальної громади (надалі – Правила) розроблено з метою врегулювання відносин у сфері поводження з домашніми тваринами та птицею, забезпечення відповідного санітарного, екологічного та епізоотичного стану території  Дубровицької міської територіальної громади відповідно до Законів України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, “Про благоустрій населених пунктів”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про захист тварин від жорстокого поводження”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про ветеринарну медицину”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, “Про захист населення від інфекційних хвороб” та  інших нормативно-правових актів та  документів.

Правила – є нормативно-правовим актом, яким установлюються вимоги до утримання домашніх тварин та птиці на території Дубровицької міської територіальної громади.

1.2.  Ці Правила поширюються на відносини, що виникають у зв’язку з утриманням домашніх тварин  і птиці  та поводженням з ними фізичних та юридичних осіб.

1.3. Домашні тварини можуть належати на праві власності юридичній або фізичній особі, яка досягла 18 років і спроможна забезпечити належне утримання тварин відповідно до природних (фізіологічних) та видових потреб.

 

  1. Особливості утримання потенційно небезпечних домашніх тварин

 

2.1. Придбання та утримання собак, що включені до Переліку небезпечних порід собак, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1164 «Деякі питання небезпечних порід собак» дозволяється лише особам, які досягли 18-річного віку.

 

  1. Особливості утримання сільськогосподарських тварин і птиці

3.1. На території приватних садиб допускається влаштування господарських будівель для утримання свійських тварин, при умові виконання вимог, викладених у ДБН Б 2.2.-12:2019.

Скарги на утримання на приватних подвір’ях свійських тварин розглядаються комісією, створеною розпорядженням міського голови, за участі інших спеціалістів (представників інших організацій, установ тощо) за їх згодою.

У ході роботи комісії розглядаються плани земельних ділянок, та технічна документація на забудову. На планах повинні бути вказані господарчі будівлі для утримання тварин.

У випадку їх відсутності на затверджених планах земельних ділянок та технічних паспортах на домоволодіння, наявність цих господарських приміщень вважається самовільною забудовою.

3.2. Юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов’язана з утриманням та обігом тварин, зобов’язані:

  • зареєструвати продуктивних тварин у відповідних закладах;
  • утримувати у чистоті приміщення для тварин і птиці та прилеглі до них території;
  • проводити профілактичні заходи боротьби з мухами та гризунами двічі на рік (восени та весною), та поточні (при виявленні шкідників);
  • виконувати законні  вимоги уповноважених представників державних органів та органу місцевого самоврядування щодо здійснення протиепізоотичних заходів та/або заходів карантину тварин, включаючи обмеження на переміщення тварин та/або осіб, що мали контакт з хворими тваринами або з тваринами, щодо яких є підозра на захворювання  на хворобу, що підлягає повідомленню, та інших ветеринарно-санітарних заходів;
  • негайно інформувати уповноважених представників державних органів та органу місцевого самоврядування про раптову загибель тварин, підозру на захворювання або виявлення хвороби, що підлягає повідомленню, або поведінку тварин, яка їм не властива;
  • перед переміщенням тварин з потужностей (об’єктів), де вони утримуються, отримати від уповноважених представників державних органів та органу місцевого самоврядування дозвіл на їх переміщення;
  • доставляти тварин у визначене місце або забезпечувати належні умови за місцем утримання тварин для проведення ветеринарного огляду, діагностичних, профілактично-лікувальних обробок, включаючи дослідження і щеплення;
  • у разі необхідності забезпечувати надійну фіксацію тварини при проведенні маніпуляцій, транспортування (доставки) відібраних зразків тканин, крові та інших матеріалів для діагностичних аналізів;
  • виконувати всі вказівки ветеринарного лікаря з проведенням заходів, необхідних для попередження заразних захворювань тварин та птиці;
  • у будівлях утримання худоби, де відсутня каналізація, встановити непроникний рідино-збірник із герметичною кришкою;
  • завозити на територію Дубровицької міської територіальної громади сільськогосподарських тварин та птицю за наявності ветеринарного свідоцтва;
  • проводити забій сільськогосподарських тварин тільки на організованих забійних пунктах. Забій птиці та кролів, які належать громадянам, може проводитися подвірно з обов’язковою очисткою і дезінфекцією місця забою, фізичним особам, для власного споживання, дозволяється здійснювати забій великої худоби на території своєї присадибної ділянки. Трупи підлягають утилізації в установленому порядку.

3.3. Власникам сільськогосподарських (продуктивних) тварин та птиці забороняється випасати їх на вулицях та в інших громадських місцях (парках, скверах тощо) Дубровицької міської територіальної громади.

 

  1. Обов’язки та права власників домашніх  та інших тварин

 

4.1. З метою забезпечення в Дубровицькій міській територіальній громаді відповідної санітарної культури, очищення, прибирання вулиць, висадки квітів, збереження інших зелених насаджень, впорядкування пам’ятних місць, місць масового відпочинку людей, власники тварин, птиці, собак і котів зобов’язані дотримуватися певних правил. Особи, які утримують домашніх тварин, зобов’язані:

– заводити домашніх тварин і птицю виходячи з наявних умов їх утримання та догляду;

– забезпечувати домашнім тваринам необхідні умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог чинного законодавства;

– дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації жилого приміщення, де утримуються домашні тварини (місце постійного утримання), та норм співжиття;

– забезпечувати своєчасне надання домашнім тваринам ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо);

– випасати тварин та вигулювати птицю тільки у відведених для цього місцях – громадських, індивідуальних огороджених толоках, індивідуальних подвір’ях, інших дозволених місцях. Випасання тварин має проводитись під доглядом власників або осіб, з якими власники дійшли згоди (договору, домовленості) щодо випасання тварин (погоничі, пастухи, тощо);

– не допускати бездоглядного бродіння худоби вулицями, скверами, кладовищами Дубровицької міської територіальної громади, в місцях, облаштованих для відпочинку людей, на території дитячих ігрових майданчиків, шкільного двору, знищення та забруднення худобою газонів, клумб, пошкодження зелених насаджень, посівів сільськогосподарських підприємств, громадян, незібраного врожаю сільськогосподарських культур;

– буйних з проявами агресії до людей, особливо дітей, тварин (биків, жеребців, інших) утримувати тільки на стійлі;

– не допускати забруднення приміщень, сходових клітин та інших місць загального користування в будинках, дворах і на вулицях екскрементами тварин;

– прибирати  екскременти  за своїми тваринами;

– у разі неможливості подальшого утримання тварини передати її за можливістю у власність до іншої особи або до спеціалізованого притулку;

–  власники зобов’язані дбати про безпеку належних їм тварин щодо інфекційних захворювань, насамперед захворювань,  небезпечних  для здоров’я людей. У відповідності з ветеринарно-санітарними вимогами власники мають періодично піддавати власних тварин ветеринарно-діагностичним та клінічним обстеженням, профілактичним вакцинаціям та обробкам;

– здійснювати  перевезення  домашніх тварин усіма видами транспорту загального користування з додержанням правил, чинних на цьому виді транспорту, з обов’язковим  забезпеченням безпеки людей;

– особа, яка супроводжує домашню тварину, зобов’язана забезпечити безпеку супроводженої домашньої тварини, оточуючих  людей і тварин, а також майна від заподіяння нею шкоди, дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних засобів, шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою. При супроводженні домашніх та інших тварин не допускається залишення їх без нагляду. Супроводжувати тварину може особа, яка досягла 14-річного віку;

– негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров’ю людині або іншим тваринам та негайно доставляти домашню тварину, яка вчинила такі дії, у ветеринарну установу для огляду;

– регулювати приплід  тварин, у тому числі шляхом стерилізації;

– у разі захворювання тварини або птиці, власник зобов’язаний повідомити про це працівників установи державної ветеринарної медицини, до зони обслуговування якої належить, неухильно виконувати  усні або письмові вказівки ветеринарного спеціаліста щодо організації проведення лікування, вимушеного забою чи утилізації трупа тварини, птиці;

– у разі смерті тварини у місячний термін повідомити заклад, який видав реєстраційне посвідчення, для внесення змін до загальної бази даних домашніх  тварин.

4.2. Власники собак та кішок окрім зазначених вище вимог повинні:

– починаючи з 2-місячного віку незалежно від породи собаки здійснити вакцинацію проти сказу;

– тримати сторожових собак на прив’язі, або у вольєрі, або лише в закритих дворах із висотою огорожі, що виключає можливість їх втечі на вулицю. Про наявність таких собак застерігати написом біля входу на територію об’єкта;

– виводити собак  з житлових та ізольованих приміщень і територій на вулиці, місця загального користування на повідку і в наморднику. Без намордника можна вигулювати лише собак дрібних та декоративних порід також дозволяється утримувати, зокрема собак – без повідків і намордників під час оперативного використання правоохоронними органами, собак спеціального призначення, а також собак під час муштри, на полюванні, на навчальнодресирувальних майданчиках;

– не з’являтися з собаками у приміщеннях шкіл, дитячих садочків, клубів, магазинів, адміністративних будівель, тощо.

4.3. Власники великої та дрібної рогатої худоби, свиней та коней окрім зазначених  в п. 4.1. вимог повинні:

– утримувати худобу у приміщеннях або загонах, передбачених для їх утримання, розташованих не ближче ніж 15 м від жилих приміщень і не менш ніж 50 м  від дитячих, лікувальних та харчових закладів (ДБН Б 2.2.-12:2019);

– своєчасно проводити ветеринарний огляд худоби на наявність відповідних захворювань (бруцельоз, лейкоз, сказ, туберкульоз, ящур, сибірська виразка) та здійснювати необхідні щеплення;

– випас худоби проводити лише у відведених для цих цілей  місцях під наглядом відповідальної особи (пастуха, погонича тощо), який несе відповідальність за збереження і цілісність ввіреного йому поголів’я;

– здійснювати складування кормів, гною і компосту тільки на території присадибної ділянки, у винятковому випадку на відведеній органом місцевого самоврядування земельній ділянці з обов’язковим виконанням протипожежних, санітарних, ветеринарних і естетичних правил і норм;

– забій худоби, свиней, коней проводити тільки в спеціально обладнаних для цього забійних пунктах (на майданчиках) або на території особистих домоволодінь, при цьому виключаючи попадання забійних відходів на вулиці,  провулки та інші території населеного пункту.

4.4. Власники дрібних тварин та птиці окрім зазначених  в п.4.1. вимог повинні:

– утримувати дрібних тварин та птицю в спеціально обладнаних відповідно до санітарних та ветеринарних норм приміщеннях або загонах, які виключають їх проникнення на територію сусідніх ділянок та домоволодінь;

– випускати птицю за територію присадибної ділянки забороняється;

– вигул водоплавної птиці проводити тільки на природних водоймах або на штучно створених в межах  присадибної ділянки водоймах. Створення штучних водойм і загонів за межами присадибної ділянки заборонено;

– вигул водоплавної птиці до природних водойм і назад здійснювати під наглядом її власника або відповідальної особи.

 

  1. Транспортування домашніх тварин

 

    1. Собаки, коти та інші дрібні тварини перевозяться у відповідних засобах перевезення із суцільним щільним дном, що можуть розташовуватися у кілька ярусів.
    2. Собак і котів, що перевозяться, необхідно годувати і напувати з інтервалами, що не перевищують відповідно 24 і вісім годин.
    3.  У разі перевезення домашніх тварин залізничним транспортом собаки великих порід перевозяться у тамбурі вагона поїзда (не більше одного собаки в тамбурі) у намордниках на міцному повідку під наглядом супроводжуючої особи, а собаки малих порід перевозяться на руках або під сидінням власника.

Інші тварини (не більше двох) перевозяться в засобах перевезення і розташовуються у місцях, відведених для ручної поклажі.

    1. У разі перевезення домашніх тварин авіаційним транспортом у пасажирському салоні повітряного судна дозволяється перевозити:
  • службових собак у супроводі кінолога;
  • собак-поводирів, що супроводжують сліпих або глухих пасажирів.

При цьому службові собаки (собаки-поводирі) повинні мати ошийник та намордник і бути прив’язані до крісла біля ніг кінолога (власника);

  • дрібних тварин, вага яких разом із засобом перевезення не перевищує восьми кілограмів.

Клітки птахів повинні бути покриті щільною темною матерією, через яку не проникає сонячне світло.

Тварини, вага яких разом із засобом перевезення перевищує вісім кілограмів, перевозяться в багажно-вантажних відсіках повітряного судна. Перевезення зазначених тварин міжнародними рейсами здійснюється за наявності міжнародного ветеринарного сертифіката і дозволу на ввезення та/або вивезення.

    1.  У разі перевезення домашніх тварин автомобільним транспортом у салоні транспортного засобу допускається перевозити дрібних тварин у кошиках, сумках із суцільним дном, птахів у клітках, собак у намордниках за наявності повідка, за умови, що тварини не забруднюють салон та речі пасажирів і розташовуються на підлозі, а за наявності підстилки - на сидінні (під час перевезення в таксі).

 

  1.  Дії, пов’язані з похованням або утилізацією трупів домашніх тварин

 

6.1. Юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов’язана з утриманням та обігом тварин, зобов’язані негайно інформувати державного ветеринарного інспектора, офіційного ветеринарного лікаря або посадових осіб державних органів ветеринарної медицини про раптову загибель тварин, підозру на захворювання або виявлення хвороби, що підлягає повідомленню, або поведінку тварин, яка їм невластива.

 

  1.  Відповідальність за порушення Правил

 

7.1. За порушення вимог даних Правил винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно із законом.

 

Аналіз

регуляторного впливу до проекту регуляторного акта - рішення Дубровицької міської ради «Про затвердження Правил утримання домашніх, свійських тварин та птиці

на території  Дубровицької міської територіальної громади»

 

Назва регуляторного акту: проект рішення Дубровицької міської ради «Про затвердження Правил утримання домашніх, свійських тварин та птиці на території  Дубровицької міської територіальної громади».

Регуляторний орган: Дубровицька міська рада.

Розробник документа: Відділ земельних відносин, екології та благоустрою Дубровицької міської ради.

Аналіз регуляторного впливу підготовлено на виконання норм Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», відповідно до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308 (зі змінами).

І.  ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ

            На сьогодні в Дубровицькій міській територіальній громаді існують проблеми, пов’язані з неналежним утриманням домашніх тварин. Має місце безконтрольне знаходження домашніх собак та котів на самовигулі без супроводу власника, проявлення тваринами агресивної поведінки. Так на протязі 2024 року до органів місцевого самоврядування надійшло 3 скарги на напади агресивних тварин, у ході розгляду яких було встановлено, що тварини не є безпритульними і мають власників та перебувають на самовигулі. На власників тварин було попереджено про необхідність належного утримання тварин. Протягом 2024 року надійшло 5 звернення з цього питання. Крім того у 2024 році 3 осіб звернулися за медичною допомогою після укусів тварин.

Деякі мешканці громади, при народженні у їх домашніх тварин потомства, викидають його на вулицю, поповнюючи ряди безпритульних тварин, тим самим погіршуючи епідеміологічну ситуацію в громаді, що в свою чергу сприяє виникненню епізоотій, створює загрози до мешканців громади. Все це призводить до поступового росту кількості безпритульних тварин, збільшення кількості нападів собак на людей, та інших тварин, погіршення санітарного стану території громади. Через відсутність реєстрації тварин, неможливо встановити власника тварини, що загубилася.

Не    поодинокими   є випадки жорстокого поводження власників з домашніми тваринами.

Таким чином основними проблемами, які необхідно вирішити шляхом прийняття даного регуляторного акту є:

  • збільшення          популяції безпритульних тварин на викинутих, або загублених домашніх тварин;
  • неналежне утримання домашніх тварин, що погіршує санітарно-епідеміологічний стан в громаді (самовигул домашніх тварин, забруднення дитячих площадок, клумб, газонів, тротуарів екскрементами тварин, несвоєчасне їх щеплення);
  • утримання домашніх тварин в умовах, що не відповідають вимогам норм Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» правила утримання домашніх тварин встановлюються органами місцевого самоврядування.

Але на місцевому рівні відсутній нормативний документ, який визначає Правила утримання домашніх тварин на території населених пунктів Кременецької міської територіальної громади.

Цей регуляторний акт направлено на забезпечення дотримання вимог законодавства України та врегулювання правових відносин між органами місцевого самоврядування, мешканцями, суб’єктами господарювання, комунальними підприємствами та іншими суб’єктами, що утримують тварин.

Запровадження запропонованого регуляторного акта вимог надасть можливість створити умови для належної життєдіяльності мешканців громади, забезпечить поліпшення санітарного та епізоотичного стану, змінить громадську думку на користь цивілізованого, гуманного та етичного ставлення до тварин, що вплине на виховання зростаючого покоління й мешканців громади та підвищення моральної відповідальності в суспільстві, сприятиме врегулюванню питань нападів безпритульних тварин (собак), посиленню контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо утримання домашніх тварин на території населених пунктів Дубровицької міської територіальної громади.

До збільшення кількості безпритульних тварин могла привести низька відповідальність мешканців, суб’єктів господарювання власників домашніх тварин.

Дія регуляторного акта буде розповсюджуватися на власників тварин - мешканців громади та суб’єктів господарювання.

Основні групи (підгрупи), на які впливає проблема та яку передбачається розв’язати шляхом прийняття регуляторного акта.

Таблиця 1

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Мешканці громади (згідно із даними кількість мешканців (населення) в Дубровицькій МТГ станом на 01.01.2025 року становить 34800 осіб.

  • Підвищення безпеки життя та здоров’я мешканців шляхом зменшення кількості нападів безпритульних тварин на вулицях громади;
  • забезпечення питання поводження з домашніми тваринами та їх утримання в громаді власниками домашніх тварин. (стаття 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП);
  • виховання гуманного ставлення до тварин;
  • покращення санітарно-епізоотичного стану міста;
  • урегулювання, вирішення проблемних питань і конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх тварин, шляхом зменшення нападів домашніх тварин;

 

Держава.

Органи місцевого самоврядування

  • Приведення у відповідність нормативно-правової бази на місцевому рівні з питань утримання домашніх тварин до вимог чинного законодавства України;
  • посилення контролю та відповідальності власників домашніх тварин за їх утримання;
  • зменшення кількості нападів безпритульних тварин (собак);

підвищення рівня дотримання ветеринарно-санітар-них вимог власниками домашніх тварин при їх утриманні;

 

Суб’єкти господарювання

Урегулювання:

  • відносин між власниками тварин та органами, що мають повноваження у сфері поводження з тваринами;
  • нормативно-правового забезпечення питання поводження з домашніми тваринами та їх утримання у населених пунктах громади (власниками домашніх тварин)

 

 

ІІ. ЦІЛІ РЕГУЛЮВАННЯ

 

              Регулювання відносин у сфері поводження з домашніми тваринами на території Дубровицької міської територіальної громади.

              Забезпечення санітарно-епізоотичного благополуччя в громаді, підвищення безпеки та здоров’я мешканців громади.

Посилення відповідальності власників домашніх тварин за їх здоров’я та життя.

              Індикатори досягнення цілей регулювання:

  • кількісний: звернення мешканців з питань нападу тварин, складені протоколи за порушення статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • часовий: дія регуляторного акта без обмежень;
  • якісний: покращення санітарно-епідемічного стану громади, зменшення конфліктних ситуацій, створення безпечних умов для життєдіяльності мешканців.

ІІІ. ВИЗНАЧЕННЯ ТА ОЦІНКА АЛЬТЕРНАТИВНИХ СПОСОБІВ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ

 

  1. Визначення альтернативних способів.

 

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1

Залишити ситуацію без змін.

Такий підхід лише поглибить проблему і жодним чином не сприятиме її вирішенню. Призведе до :

  • збільшення кількості конфліктних ситуацій у випадках агресивного поводження домашніх тварин, які знаходяться на самовигулі;
  • неналежного утримання домашніх тварин господарями;

погіршення епідеміологічної ситуації у громаді.

 

Альтернатива 2

Прийняття запропонованого регуляторного акту.

Запропонована альтернатива дозволить у повній мірі розв’язати порушені проблемні питання. Перевагами даного регулювання є:

  • врегулювання відносин у сфері поводження з домашніми тваринами на території Кременецької міської територіальної громади;
  • посилення відповідальності власників домашніх тварин за їх утриманням;
  • посилення захисту тварин від жорстокого поводження з ними;

зменшення звернень мешканців з питань безконтрольного знаходження домашніх тварин на самовигулі.

 

2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей Оцінка впливу на сферу інтересів держави

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Відсутні

Витрати з бюджету Дубровицької міської територіальної громади на:

- відлов, транспортування, вакцинування, біркування, санітарне чищення громадських місць від продуктів життєдіяльності тварин - 100 гис.грн.;

Альтернатива 2

Формування у населення громади гуманного ставлення до тварин; підвищення відповідальності власників домашніх тварин за їх утримання.

Здійснення нормативного врегулювання питань утримання і поводження з тваринами. Забезпечення санітарно-епізоотичного благополуччя на території громади, підвищення безпеки життя та здоров’я її мешканців.

Витрати з бюджету Дубровицької міської територіальної громади на:

- відлов, транспортування, вакцинування, біркування, санітарне чищення громадських місць від продуктів життєдіяльності тварин - 100 тис.грн.

 

 

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Відсутні

На лікування після отриманих травм, та підвищення імунітету - орієнтовно 9,0 тис. грн. на одну особу

Альтернатива 2

  • Зменшення кількості нападів агресивних тварин на людей і тварин;
  • зменшення випадків жорстокого поводження з тваринами, підвищення відповідальності власників тварин;
  • покращення санітарно-епідеміологічного, епізоотичного та екологічного стану території громади; можливість уникнути небезпечного для здоров’я людини щеплення від сказу, у разі укусу твариною.
  •  

Орієнтовні витрати на:

  • стерилізацію (1316,00 грн. одна стерилізація);
  • щорічне щеплення від сказу домашньої тварини (приблизно 11,76 грн. одна вакцинація) - 1750,00;

На обліку знаходиться 1100 домашніх собак та 450 котів

В середньому на рік

проводиться стерилізація 90

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

 

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць

0

2

2

7

11

Питома вага групи у загальній кількості, відсотків

0

17,0

17,0

66,0

100

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Відсутні

Відсутні

Альтернатива 2

Покращення санітарного, екологічного та епізоотичного стану території підприємств, а також можливість уникнути небезпечного для здоров’я щеплення від сказу в разі укусу твариною.

Створення прозорих правил взаємодії між бізнесом та владою у питаннях утримання домашніх тварин та поводження з ними.

Стерилізація тварин (1316,00 грн.- жіноча особина, 634,62 грн.- чоловіча особина, одна стерилізація);

- щорічне щеплення від сказу тварини ( 11,76 грн. одна вакцинація);

Додаткові витрати на створення комфортних умов для утримання тварин, виконання норм, визначених правилами.

 

 

Далеко не всі вигоди, які виникають внаслідок дії цього регуляторного акту, можуть бути визначені кількісно. Моральні переваги - виховання гуманного ставлення суспільства до тварин, підвищення моральної відповідальності суспільства в цілому.

Витрати суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва, які будуть виникати внаслідок дії регуляторного акту.

Витрати суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту за альтернативою 1 відсутні.

Витрати суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту за альтернативою 2

 

Порядковий

номер

Витрати

За

перший

рік

За п’ять років

1

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, гривень

-

-

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), гривень

-

-

3

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам , гривень

-

-

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/ приписів тощо), гривень

-

-

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), гривень

-

-

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень

-

-

7

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, гривень

-

-

8

Інше, гривень

14030,0

15230,0

9

РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), гривень

14030,0

15230,0

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць

3

3

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), гривень

42090,0

45690,0

 

 

 

 

 

 

 

 

Сумарні витрати за альтернативами

Сума витрат, тис.грн.

Альтернатива 1. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва

0

Альтернатива 2. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва

42,09

 

ІV. ВИБІР НАЙБІЛЬШ ОПТИМАЛЬНОГО АЛЬТЕРНАТИВНОГО СПОСОБУ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ

 

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал

результативності

(за

чотирибальною системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1

1

цілі прийняття регуляторного акта, не можуть бути досягнуті (проблема не зменшиться, а буде продовжувати існувати).

Альтернатива 2

3

цілі прийняття регуляторного акту будуть досягнуті практично повністю. Проблема значно зменшиться, оскільки щеплення та стерилізація тварин, вигул тварин у встановлених місцях, відповідальне володіння тваринами буде обов’язковим.

 

 

Рейтинг

результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати

(підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатив 1

відсутні

584,00

тис.грн.

Проблема продовжує існувати.

Альтернатив 2

Покращення санітарного, екологічного та епізоотичного стану території громади в цілому. Можливість уникнути небезпечного для здоров’я щеплення від сказу в разі укусу твариною. Створення прозорих правил взаємодії між бізнесом та владою у питаннях утримання домашніх тварин та поводження з ними. Формування гуманного ставлення до тварин

275,45

тис.грн.

Покращення санітарно-епідеміологічного стану громади, Зменшення небезпек для мешканців громади, пов'язаних із нападами домашніх тварин, які знаходяться на самовигулі.

Укріплення моральності в суспільстві.

 

 

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1

Перший альтернативний спосіб не зможе забезпечити досягнення поставлених цілей, тому що не врегульовано більшість питань, пов'язаних з належним утриманням домашніх тварин.

Х

Альтернатива 2

Другий альтернативний спосіб є більш придатним для вирішення проблеми, тому що при прийняті запропонованого проекту регуляторного акту буде вирішено проблему неналежного утримання тварин власниками, санітарно-епідеміологічні показники будуть відповідати нормам.

У разі внесення змін до чинного законодавства, Правила утримання домашніх тварин можуть потребувати перегляду та внесення змін до них.

 

  1. МЕХАНІЗМИ ТА ЗАХОДИ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ

 

Регуляторний акт побудований відповідно до принципів регуляторної політики та містить норми, що сприяють врегулюванню відносин у питаннях утримання домашніх тварин та поводження з ними. Проблема виникає через недостатню відповідальність власників домашніх тварин у зв’язку із відсутністю чіткої нормативно-правової бази на місцевому рівні, яка б регулювала відносини у цій сфері. Кожен власник домашньої тварини повинен усвідомлювати свою відповідальність перед оточуючими через те, що тварина без супроводу може стати причиною тілесних ушкоджень оточуючих. Крім того, небажання власників тварин регулювати приплід методом стерилізації тварин, призводить до збільшення популяції безпритульних тварин.

Механізмом вирішення існуючої проблеми є затвердження правил утримання домашніх тварин у громаді.

Розв’язання визначеної проблеми здійснюватиметься за допомогою наступних заходів:

  1. Заходи інформаційного характеру: доведення до відома населення, суб’єктів господарювання вимог регуляторного акту;
  2. Організаційно-розпорядчі заходи: визначення умов утримання домашніх тварин, їх вигулу, методів вилову, стерилізації, вакцинації та тимчасової ізоляції виловлених тварин;
  3. Заходи контролю: контроль здійснюватиметься за дотриманням вимог регуляторного акту в межах наданих повноважень.

Прийняття регуляторного акту забезпечить виконання норм зазначеного рішення всіма учасниками правовідносин у сфері утримання та поводження з домашніми тваринами.

Прогнозована ситуація після набрання чинності регуляторним актом:

  • виконання його положень суб’єктами господарювання, на яких поширюється дія регуляторного акту;
  • покращення санітарно-епідеміологічного стану громади;
  • значне зменшення кількості безпритульних тварин;
  • зменшення кількості звернень громадян з приводу нападів тварин.

 

  1. ОЦІНКА ВИКОНАННЯ ВИМОГ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА ЗАЛЕЖНО ВІД РЕСУРСІВ, ЯКИМИ РОЗПОРЯДЖАЮТЬСЯ ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ЧИ ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ФІЗИЧНІ ТА ЮРИДИЧНІ ОСОБИ, ЯКІ ПОВИННІ ПРОВАДЖУВАТИ АБО ВИКОНУВАТИ ЦІ ВИМОГИ

На дію регуляторного акту можуть вплинути зміни, унесені до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та інших нормативно-правових актів.

Питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання складає 81%.

Розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємництва наведено в додатку 1 (М-Тест).

  1. ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАПРОПОНОВАНОГО СТРОКУ ДІЇ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА

 

Строк дії регуляторного акту - безстроково, від запроваджується до прийняття нового акту або зміни чинного законодавства на державному рівні.

  1. ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ДІЇ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА

 

З метою відстеження результативності дії цього регуляторного акту визначено наступні показники:

 

Показник

2024

2025

2029

Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюється дія акта

Не

обмежена

Не

обмежена

Не

обмежена

Кількість нападів домашніх тварин

6

0

2

Кількість звернень мешканців з питань нападу тварин

2

1

0

Кількість складених протоколів за порушення статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення

0

0

0

Кількість виданих ветеринарно-санітарних паспортів тварин

295

314

80% від потреби

Кількість щеплених тварин

1542

1723

80% від потреби

Кількість простерилізованих тварин

Кішки - 34 Собаки-25

Кішки - 52 Собаки- 37

80% від потреби

Кількість безпритульних тварин

біля 250

біля 200

80

Витрати з бюджету на стерилізацію безпритульних тварин, тис.грн.

100,0

100,0

20,0

 

  1. ВИЗНАЧЕННЯ ЗАХОДІВ, ЗА ДОПОМОГОЮ ЯКИХ ЗДІЙСНЮВАТИМЕТЬСЯ ВІДСТЕЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ДІЇ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА

 

Використовуватимуться статистичні дані (інформація відповідних органів влади, медичних установ) та дані соціологічного опитування мешканців громади щодо безпеки, пов'язаної з неналежним утриманням домашніх тварин.

Строки виконання відстеження:              

Повторне відстеження регуляторного акту буде проведене через рік після впровадження регуляторного акту, періодичні відстеження будуть проводитися кожні три роки після повторного відстеження.

 

 

Начальник відділу земельних

відносин, екології та благоустрою

Дубровицької міської ради                                                                     Катерина ПШЕНИЧНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №1
до аналізу регуляторного впливу
до проекту рішення міської ради
«Про затвердження Правил утримання
домашніх, свійських тварин та птиці на території Дубровицької міської територіальної громади»

 

 

ТЕСТ

малого підприємництва (М-Тест)

  1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання

              Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з 01.12.2024 р. по 01.01.2025 р.

 

Вид консультації (публічні консультації прямі/ «круглі столи», наради, робочі зустрічі тощо/, соціальні мережі тощо), запити/ до підприємців, експертів, науковців тощо

Кількість учасників консульта­цій, осіб

Основні результати консультацій (опис)

Робочі зустрічі та консультації з представниками ветеринарної лікарні

4

Визначення доцільності ухвалення регуляторного акта, надання пропозицій з його удосконалення, щодо реєстрації та оцінки регуляторного впливу, підтвердження розміру витрат, суб’єктів господарювання на виконання вимог регулювання, оцінки вимог регулювання, оцінка впливу на конкуренцію в рамках проведення аналізу регуляторного впливу

Консультації проведені з депутатами Дубровицької міської ради та з громадськістю (мешканці громади)

13

Усього осіб

17

 

 

  1. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва:

кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 13 одиниць, у тому числі малого підприємництва 3 одиниці, мікропідприємництва 10 одиниць.

Питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 81,0 відсотків.

  1. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання

Порядковий

номер

Найменування оцінки

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за п’ять років

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

1

Придбання необхідного обладнання

0

0

0

2

Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

0

0

0

3

Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати - витратні матеріали)

0

0

0

4

Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)

0

0

0

5

Інші процедури (уточнити)

Кількість тварин в середньому у одного підприємця - 2 особини,

Витрати на стерилізацію -1316,0грн. Витрати на щеплення від сказу - 11,76грн.

2655,52

23,52

2749,6

6

Разом, грн.

2655,52

23,52

2749,6

7

Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

13

8

Сумарно, гривень

34521,76

305,76

35744,8

Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

9

Процедури отримання первинної інформації

про вимоги регулювання

Формула:

- витрати часу на отримання інформації про регулювання (0,5год.), отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата. Для розрахунку використовується розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.04.2024 року - 8100,0грн. У погодинному розмірі становить 48,00 грн.

24,00

0

24,00

10

Процедури організації виконання вимог регулювання

0

0

0

11

Процедури офіційного звітування

0

0

0

12

Процедури щодо забезпечення процесу перевірок

0

0

0

13

Інші процедури

- внесення інформації в електронну базу даних тварин

0

0

0

14

Разом, гривень

Формула:(сумарядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13)

24,00

0

24,00

15

Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

13

16

Сумарно, гривень

312,00

0

312,00

               

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого та мікро підприємництва

Розрахунок бюджетних витрат на адміністрування регулювання здійснюється окремо для кожного відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування, що залучений до процесу регулювання

 

Державний орган, для якого здійснюється розрахунок вартості адміністрування регулювання Дубровицька міська рада (назва державного органу)

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікропідприємництв)

Планові витрати часу на процедуру

Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) *

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта

Оцінка кількості суб’єктів , що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень

1. Облік СПД, що перебуває у сфері

регулювання

0.5 год.

59,11

1

13

768,43

2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері

регулювання, у тому числі:

0

0

0

0

0

Камеральні

0

0

0

0

0

Виїзні

0

0

0

0

0

3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акту про порушення вимог

регулювання

1 год.

118,21

1

2

236,42

4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог

регулювання

0

0

0

0

0

5. Оскарження одного окремого рішення

суб’єктами

господарювання

0

0

0

0

0

6. Підготовка звітності за результатами регулювання

1 год.

118,21

1

1

118,21

7. Інші

адміністративні процедури (інформування населення через ЗМИ, мережу інтернет тощо)

3 год.

354,63

4

1

1418,52

Разом за рік

Х

Х

Х

Х

2364,20

Сумарно за п’ять років

Х

Х

Х

Х

11821,00

 

  1. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

 

Порядковий

номер

Показник

Перший рік регулювання (стартовий), грн.

За п’ять років, грн.

1.

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

34521,76

35744,8

2.

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

312,00

312,00

3.

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання

34833,76

36056,80

4.

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання

2364,20

11821,0

5.

Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання

37197,96

47877,80

 

  1. Розроблення корегуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання

Розроблення корегуючих (пом’якшувальних) заходів для малого та мікропідприємництва у процесі застосування регуляторного акту не передбачається.

 

Начальник відділу земельних

відносин, екології та благоустрою

Дубровицької міської ради                                                                     Катерина ПШЕНИЧНА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних